Skocz do zawartości

Piwa nie tracące walorów z czasem!


markus383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zrobiłem coś a'la APA/IPA. Było to trzy miesiące temu i nadal mam kilkanaście butelek. Słabo idzie mi picie domowego piwka ;) Pomyślałem - szkoda chmielu na aromat ! :) Dajcie Wasze sprawdzone przepisy na piwa, które mogą trochę dłużej poleżakować i nic im nie ubędzie* ! (będą to raczej piwa z małą ilością chmielu)

 

* poza porterami bałtyckimi i RISami, mogą być bezstylowce

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dajcie Wasze sprawdzone przepisy na piwa, które mogą trochę dłużej poleżakować i nic im nie ubędzie*

50% pszenicznego+40% pilzno albo pale+10% monach

Zacierane dowolne - schemat pszenicznego albo jednotemperaturowo.

17-18 BLG. Chmielone do 30 IBU. Ja na aromat daję USA/NZ ale wersje bez też działają

Fermentowane pszenicznymi szybciej wychodzą z optimum, te fermentowane brytyjczykami (ostatnio MJ79) po 1,5 roku są nadal smaczne.

Ten sam zasyp zadziałał także na belgijskich drożdżach. Bardzo wdzięczny zasyp do wariacji chmielenia i drożdży (jako drugie piwo, na gęstwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew ;)

 

Chodziło mi raczej o Wasze konkretne, sprawdzone receptury.

 

Wcześniej czytałem na Wiki informacje i mniej więcej rozeznaje się co do stylów piwnych - prawdopodobnie będę robił Tripla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew ;)

 

Chodziło mi raczej o Wasze konkretne, sprawdzone receptury.

 

Wcześniej czytałem na Wiki informacje i mniej więcej rozeznaje się co do stylów piwnych - prawdopodobnie będę robił Tripla ;)

 

proszę bardzo:

 

http://www.wiki.piwo.org/Dry_Stout,_Adam_Wr%C3%B3bel_(pieron)

 

to piwo jest tak dobre, że warzyłem je jako jedyne dwa razy. zmieniłem jedynie zacieranie, zastąpiłem ten niemiecki chmiel Magnumem, dałem inne drożdże (S5) i uważam że piwo jest 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.