Skocz do zawartości

Wymiana palnika w kuchence na mocniejszy


Kòpôcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, bracô Kaszëbi!
Jak się temat palnika skończył? Udało się czy work in progress?
Mam ten sam dylemat i kombinuję.
Nawet doczytałem w instrukcji do swojej płyty, że była ona w dwóch wersjach - ja mam tę tańszą niestety z największym palnikiem 3kW, a wersja mocniejsza miała palnika z "potrójną koroną" co wyciąga już 4kW. 

Da się to bezboleśnie podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz gazu z sieci, to pytanie jaka średnica rurek doprowadzających gaz do kuchenki. W moim przypadku są rurki miedziane o minimalnej dopuszczalnej średnicy (nie pamiętam dokładnie średnicy). Efekt jest taki, że kiedy odkręcę na kuchence palnik 5000W + 1750W, to pierwszy zaczyna palić słabiej. 5000W ustawione skrajnie na płycie jest w moim przypadku teoretyczne. Gar za dużo wystaje, żeby efektywnie korzystać tylko z tego palnika. Najlepsze byłoby rozwiązanie 5-palnikowe.

Pytanie, czy wymiana dyszy lub samej kuchenki tobie pomoże. Może przyłącze być za słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 6.09.2017 o 16:42, Kòpôcz napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. A udaje Ci się na tym doprowadzić brzeczkę do wrzenia i je utrzymać przy zdjętej pokrywie? Oczywiście jednocześnie zapytuję o wybicie jakim na tych płytach operujesz.

Ja testowo do palnika kuchenki wkręciłem inna dyszę (klucz 7mm) w której otwór rozwierciłem wkrętarką wiertłem 1,5 mm . Płomień się znacząco zwiększył, a zawartość się gotuje przy zdjętej pokrywie. Pewnie rozmiar 1,3 - 1,4 też by był, ale nie miałem takiego wiertła. Dodam, że wcześniej wpadłem na inny pomysł - izolację garnka.  Folia aluminiowa szeroka + folia z rękawu do pieczenia (celofan 200 C). Efekty były słabe ...

 

IMG_20230603_184010.jpg

IMG_20230603_192319.jpg

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.