Skocz do zawartości

Refraktometr - jaki wybrać?


WujekStaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj, że kiedy w płynie jest już alkohol to refraktometr pokaże błędną wartość i trzeba przeliczać. Poza tym kiedy są już % to wtedy nie ma już takiego ładnej linii koloru tylko pojawia się rozmycie więc gorzej odczytać wartość. Ale do wysładzania jest idealny. Przynajmniej ja mam takie odczucia z użytkowania.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który kupiłem "aż dwa raz drożej" zapewne to taki  sam który Ty masz z ali. Nie chciało mi sie czekać i męczyć czterech warzeń na spławiku , więc przepłaciłem podwójnie zupełnie świadomie , wszystko kosztuje , czas też :)  . Jak ktoś chce czekać niech kupuje w Chinach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zbiłem balingometr, więc postanowiłem od razu zainwestować w refraktometr, jednak wybór jest tak duży, że nie wiem na co zwrócić uwagę. Jestem w stanie wydać 150-200 złotych, co polecicie?

Moim zdaniem balingomierz i tak warto miec pod reka (chociazby celem weryfikacji wskazan refraktometru, zwlaszcza gdy mamy juz volty. Przeliczanie wzkazan to jedno, ale splawik warto miec).

 

Moja rada: teraz kup balingomierz i jednoczesnie zamow refraktometr na aliexpress i korzystaj ze splawika do momentu wysylki, a za zaoszczedzone pieniadze uwarz sobie piwko :)

 

 

PS. widze ze w tym kursie dolara to za ponizej 50zl mozna kupic :O

Edytowane przez PawelW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, oxy96 napisał:

Odkopuję!

Zamawiał ktoś ostatnio z ali i dostał już? Długo trzeba było czekać? Mogę prosić linka?

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180913113845&SearchText=homebrew+brix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anteks napisał:

Dzięki.

Skoro bez wskazania na konkretny to wybrałem ten: https://www.aliexpress.com/item/olimpo-Beer-Refractometer-Hand-Held-RSG-32ATC-0-32-Brix-1-000-1-120-Beer-Wort/32826041462.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3d214c4d5feR6A

 

Swoją drogą jakaś przecena na transport jest, bo za przesyłkę aliexpressową tylko 1.03 dolara i podobno do 18 dni ma być - zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.