Skocz do zawartości

dodawanie słodów a zacieranie w lodówce turystycznej


Karolus

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Tombatold napisał:

Musiałem przeczytać kilka razy, żeby być obiektywnym :) a teraz ja mam pytanie: Czemu chcesz robić zacieranie w lodówce turystycznej? skoro już masz 10 warek uwarzonych - co Cię za tym przekonało?

 

Ja mam ponad 50 warek zacieranych w lodówce - co mnie za tym przekonało - kuchenka indukcyjna w domu oraz prostota tego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tombatold

W zasadzie odpowiedz jest prosta, większość moich warek to brewkity, dopiero w tym roku przełamałem się i zrobiłem coś "bardziej zaawansowanego".

Dlaczego lodówka? wydaje mi się że łatwiej, mniej bałaganu, mniej mycia i sprzątania, w dodatku zatrzeć i filtrować mogę praktycznie w dowolnym miejscu, nie jestem związany z kuchnią (co może prowadzić czasem do konfliktów :D)

Zacierałem wcześniej dwie warki w garze (filtracja w podwójnym wiadrze, coś ala filtrator z BA) i owszem chyba jest trochę szybciej, ale tak minimum 2x większy bałagan, no i zdecydowanie trudniej było mi utrzymać w miarę stałą temperaturę nawet patrząc tylko na pomiar, że o rozkładzie w objętości nie wspomnę).

Podsumowując moim zdaniem zacieranie w lodówce (zwłaszcza jeśli pełni rolę kadzi zacierno-filtracyjnej) ułatwia pracę zwłaszcza przy braku doświadczenia.

 

@mrmrooz

kurcze o tym nie pomyślałem, w arkuszu mam temperaturę wrzątku 98, ale jeśli przy następnej warce powtórzy się to samo to skoryguje ją i pewnie będzie OK

Edytowane przez Karolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Chyba nie zrozumiałeś. Kolega chciał 72C a uzyskał 70C.

 

Doskonale zrozumiałem. Jeżeli po dolaniu 3,5 l 'wrzątku' wyszło 70 zamiast 72, to albo kolega Karolus dodał za mało wody albo jednak temperatura wrzątku była niższa niż 98 planowane w arkuszu.

[mention=16290]Karolus[/mention] - nie musisz czekać do następnej warki. Możesz teraz sprawdzić jaka powinna być temp wrzątku u Ciebie, żeby Ci wyszło 70C. Ja osobiście mam ustawione 95C.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo obniż temperaturę wrzątku w arkuszu. Masz dane, więc zobacz do ilu musisz obniżyć, żeby ci wyszło 70 zamiast 72.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Teraz to rozumiem twój sens wypowiedzi, ale powinno być "żeby wyszło ci 72 zamiast 70" bo przecież wyszło mu 70 a chciał mieć o 2C wiecej

 

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinno.

Chodziło mi o to, żeby zmienić temp wrzątku w arkuszu, żeby po dodaniu 3,5 l wody arkusz pokazał, że temp bedzie 70. Przy 98 pokazywało, że będzie miał 72. Jeżeli po wpisaniu np 96 arkusz pokaże, że wyjdzie 70, to przy następnych warkach trzeba zostać przy tych 96 jako temp wrzątku. I wtedy arkusz pokaże, że trzeba wlać np 4l zamiast 3,5.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.