Skocz do zawartości

Chmielowe Ice Tea


Brodaty Pająk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwowarską brać! 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony moją wariacją na temat mrożonej herbaty z chmielem i postanowiłem się nią podzielić. 

 

Niestety zmuszony jestem bardzo ograniczyć piwo ze względu na redukcję, a że dziś mecz naszych kopaczy z Kazachstanem to ciężko byłoby mi sobie wyobrazić wieczór przy herbacie. A jednak! Dla czego nie nachmielić tej herbaty? No i nachmieliłem. Efekt przeszedł moje oczekiwania, napój jest bardzo orzeźwiający, kwaskowato herbaciany, świetnie nachmielony z wyraźną goryczką i całą gamą aromatów ziołowo cytrusowych. 

 

Receptura:

Nachmielona Czarna herbata z miodem i cytrynąIMG_20170904_143428-300x225.jpg

Data przyrządzenia: 04-09-2017

Użyte chmiele:
20′ – 3g Perle
10′ – 5g Sybilla

Składniki:
– herbata liściasta czarna Assam – 15g dodane na koniec gotowania, parzona 5 minut.
– sok z jednej cytryny dodany po wystudzeniu
– łyżka miodu gryczanego na litr gotowego napoju, dodano po wystudzeniu
– słodzik Cologran 2 tabletki na litr napoju

Napar przecedzony przez gazę w celu ograniczenia chmielin i fusów z herbaty. Przelany w dzbanki i schłodzony w lodówce. Podawany z lodem. 

Ilość gotowego napoju: 2 litry

 

IMG_20170904_140728-300x225.jpgIMG_20170904_130321-300x225.jpgIMG_20170904_131858-300x225.jpg

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chmiel dał intensywny, jasno zielony kolor. Po dodaniu czarnej herbaty stał się pomarańczowo miedziany. Po wystudzeniu i dodaniu 1 cytryny (na 2 dzbanki) oraz miodu (1 łyżka na jeden dzbanek) wyszła taka piękna pomarańcza :) Mimo wszystko wieczorem, kiedy drobinki chmielin i herbaty, które nie zostały przefiltrowane gazą opadły na dno, napar stał się bardziej przejrzysty, bardziej przypominający herbatę z cytryną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.