Skocz do zawartości

Gazowana brzeczka po fermentacji burzliwej


Hemel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Piwowarów!

Nastawiłem swoją pierwszą warkę- brewkit Coopersa Australian Pale Ale. Drożdże z paczki. Fermentacja burzliwa trwała 8 dni w temperaturze 18 stopni. (temp. brzeczki). Zlałem brzeczkę na fermentację cichą do drugiego fermentora. Zauważyłem, że piwo jest bardzo nagazowane- takie bym chciał mieć finalnie:) dzisiaj, po 3 dniach na cichej, jest to samo. Dodam też, że gaz nie ucieka rurką, a pokrywa od pojemnika jest nabrzmiała i dopiero po jej naciśnięciu gaz ma ujście. Wyjeżdżam na tygodniowy urlop i tu moje pytanie- czy piwo wygazuje? czy po powrocie mogę je rozlać, nawet jeśli będzie gazowane? Co wtedy z surowcem do refermentacji?

 

dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyjeżdżam na tygodniowy urlop i tu moje pytanie- czy piwo wygazuje?
Tak wygazuje się. Nie całkowicie, ale w większości. Nagazuje się w czasie refermentcji, no i refermentacja jest także jednym ze sposobów konserwacji piwa.

 

 

czy po powrocie mogę je rozlać, nawet jeśli będzie gazowane? Co wtedy z surowcem do refermentacji?
Jeżeli fermentacja będzie zakończona, to możesz rozlewać, ale spokojnie. Nie śpiesz się z rozlewem. Surowiec do refermentacji dajesz normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość surowca do refermentacji obliczasz biorąc pod uwagę temperaturę w jakiej fermentowało piwo. Przegazowanie może wynikać z za dużej ilości surowca do refermentacji, złego jego rozmieszania, niedofermentowania, lub infekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.