Skocz do zawartości

Automatyczny browar


skalads92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie tworzenia swojego pierwszego mikrobrowaru (warki +-25l), 3 kegi, zawory elektryczne(https://botland.com.pl/zawory/1993-zawor-elektromagnetyczny-12v-34-.html?search_query=zawor&results=21),

zawory przy każdym zlewie i wlewie z kega.

 

No i tu jest problem dobrałem za słabą pompę, która po zastosowaniu zaworów w układzie otwiera je lecz nie daje rady z transportem wody na 1,5m. Czy polecicie mi jakąś pompę, która da sobie radę z tworzeniem ciśnienia i suchym startem?

Im taniej tym lepiej.

 

Macie jakieś pomysły na zasobniki oraz rodzaj mechanizmu wsypu chmielu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

"Suchy start"? Startowanie nie zalanej cieczą pompy przy większości konstrukcji to sposób na szybkie jej utłuczenie.

Wybrany zawór elektromagnetyczny ma  przepływ 3l/min = 180 l/h (przy stracie ciśnienia  20 kPa = 2 m H2O) 12 l/min=720 l/h (0.1MPa=10 mH2O)

należy wziąć pod uwagę poprawkę na gęstość cieczy i uwzględnić pozostałe opory przepływu straty liniowe i straty miejscowe.

Sam osobiście jestem w trakcie budowy RIMS-a o wybiciu 1 hl i nabyłem pompę ROVER NOVAX 20B z jej charakterystyki wynika, iż ma ona ciśnienie 15 mH2O przy przepływie 720l/h

Trzeba sobie przeliczyć moc grzałek i i sprawdzić czy pasuje.

 

Jeśli miałbym budować zasobnik na chmiel to celowałbym w mechanizm rewolwerowy. Tarczka z otworem wysypowym z napędem silnikiem krokowym (lub serwomechanizmem) i do tego (n+1) cylinderków n-porcjami chmielu. Najprostsze i najbardziej niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 25.10.2017 o 21:32, pjczekan napisał:

Witam!

"Suchy start"? Startowanie nie zalanej cieczą pompy przy większości konstrukcji to sposób na szybkie jej utłuczenie.

Wybrany zawór elektromagnetyczny ma  przepływ 3l/min = 180 l/h (przy stracie ciśnienia  20 kPa = 2 m H2O) 12 l/min=720 l/h (0.1MPa=10 mH2O)

należy wziąć pod uwagę poprawkę na gęstość cieczy i uwzględnić pozostałe opory przepływu straty liniowe i straty miejscowe.

Sam osobiście jestem w trakcie budowy RIMS-a o wybiciu 1 hl i nabyłem pompę ROVER NOVAX 20B z jej charakterystyki wynika, iż ma ona ciśnienie 15 mH2O przy przepływie 720l/h

Trzeba sobie przeliczyć moc grzałek i i sprawdzić czy pasuje.

 

Jeśli miałbym budować zasobnik na chmiel to celowałbym w mechanizm rewolwerowy. Tarczka z otworem wysypowym z napędem silnikiem krokowym (lub serwomechanizmem) i do tego (n+1) cylinderków n-porcjami chmielu. Najprostsze i najbardziej niezawodne.

 

Znalazłem taką pompkę: https://e-sklad.pl/pompa-przeponowa-fotton-ft30fn-12v-dc-7bar-12-5l-p-983.html

działa, przy jednym zaworze przed pompą jest git, przy dwóch jest problem bo ciecz leci małym strumykiem. Najprawdopodobniej straty na dwóch trójnikach. Uszczelniane na teflonie.

Czymś da radę lepiej uszczelnić?

 

Czy https://ekotaniej.pl/izolacja-alufox-pianka-dwie-warstwy-aluminium?gclid=CjwKCAiA78XTBRBiEiwAGv7EKoKyJ3AQgHL7Kwl1V6bZ0X-MRnUQL3m1Z28_BPG01woMn0i7IYQcWhoCAjoQAvD_BwE nadaje się do ocieplenia kegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.