Skocz do zawartości

Orange teapa kiedy dodać herbatę


Radek.M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar uwarzyć jak w temacie orange teapa i mam pytanie do was kiedy dodać herbaty.

 

14,5 blg, ibu 33

Zasyp:

pale ale - 5 kg

karmelowy 150 - 1 kg

Chmielenie:

Pacyfica.

40 g - 1h

30 g - 30 min

10 g - 5 min

Dodatki:

skórka pomarańczy słodkiej  10 g - 5 min

herbata Golden Beauty 100 g - ? min

Edytowane przez Radek.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja daję herbatę na ostatnie 2 dni cichej.

Na cichą? Myślałem żeby dać na ostatnie 5 min gotowania tyle ze nie mam pomysłu ile.

 

Zrobisz jak uważasz, a wady/zalety dodawania do gotowania vs. na cichą są szeroko opisane na tym forum, także proponuję poszukać, poczytać i wybrać właściwą dla siebie opcję. PS. daję 100g na 20l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegę wyżej - daj na cichą i będziesz pan ukontentowany

 

ps kilogram karmeli to słaby pomysł. jeśli chodzi o chmiel pacifica - z doświadczenia równeiż nie polecam

Czemu chmiel pacifica to kiepski pomysł? A skoro kilo karmelowego to też słaby pomysł to jaki zasyp byś zaproponował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

popieram kolegę wyżej - daj na cichą i będziesz pan ukontentowany

 

ps kilogram karmeli to słaby pomysł. jeśli chodzi o chmiel pacifica - z doświadczenia równeiż nie polecam

Czemu chmiel pacifica to kiepski pomysł? A skoro kilo karmelowego to też słaby pomysł to jaki zasyp byś zaproponował.

 

 

dawałem ten chmiel w dużych ilościach do stouta i do NE IPA i wkład w smak/aromat był zerowy. miałem cztery podejścia do earl grey pa i najbardziej jestem zadowolony z:

 

5,6kg pale ale

120g Crystal 120

 

chmielenie:

60' - 12g Magnum

10' - 20g Centennial

0' - 20g Citra

 

magnum daje naprawdę dobrą goryczkę, centennial fajny cytrusowy smak, a citra - wiadomo, jeszcze więcej cytrusów. wychodzi 25 IBU - ale wystarczy dorzucić więcej Magnum i będzie fajnie. na zimno 40g Citra (3 dni) + 100g herbaty earl grey (1 doba). wyszło całkiem zbilansowane, lekkie piwerko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Tea (NE)IPA [16 BLG / 17 litrów] dodałem 100 gram herbaty na ostatnie 36 godzin i efekt był bardzo dobry. Tu cały przepis : http://piwneopinie.pl/warka-4-herr-batta-tea-new-england-ipa/
Dlaczego akurat Golden Beauty? Dobra jest? Ja wybrałem bland dwóch wersji po 50 gram każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Tea (NE)IPA [16 BLG / 17 litrów] dodałem 100 gram herbaty na ostatnie 36 godzin i efekt był bardzo dobry. Tu cały przepis : http://piwneopinie.pl/warka-4-herr-batta-tea-new-england-ipa/

Dlaczego akurat Golden Beauty? Dobra jest? Ja wybrałem bland dwóch wersji po 50 gram każda.

Dlaczego Golden Beauty? bo jest dobra, nie jest goryczkowa aromatycznie tez jest bardzo fajna pije ja na codzien i dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.