Skocz do zawartości

Fermentis SafAle BE-134


Rekomendowane odpowiedzi

SafAle BE-134  to szczep polecany do szerokiej gamy piw w stylu Saison, charakteryzujący się dość wysokim stopniem przemiany cukrów w alkohol/szybką fermentacją.  Pozwala uzyskać owocowy aromat i przyprawowy charakter orzeźwiającego i pijalnego piwa.


  • Estry: 45 ppm,
  • zalecana temperatura fermentacji: 18-28°C,
  • dozowanie: przeciętnie 11.5 g na 20 litrów piwa 

Opakowanie zawiera: 11,5 g w saszetce.


 


Proszę o opinie odnośnie tego szczepu. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ekstrakt początkowy 12,5 BLG. Temperatura fermentacji 24°C. Po dwóch tygodniach zeszło do 1 BLG. Po trzech tygodniach chciałem butelkować, ale jeszcze wali siarą (faktycznie drożdże do Saisona produkują wiele siary) , wiec zlałem jednak na cichą i poczekam kolejne dwa tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.10.2017 o 11:57, meo098 napisał:

Ekstrakt początkowy 12,5 BLG. Temperatura fermentacji 24°C. Po dwóch tygodniach zeszło do 1 BLG. Po trzech tygodniach chciałem butelkować, ale jeszcze wali siarą (faktycznie drożdże do Saisona produkują wiele siary) , wiec zlałem jednak na cichą i poczekam kolejne dwa tygodnie. 

 

Mała korekta. Po trzech tygodniach nie zlałem na cichą, bo kranik mi przeciekał, wiec zabutelkowałem od razu. Po dwóch tygodniach od butelkowania siarka odeszła w zapomnienie (może  zostały jakieś szczątkowe ilości). Polecam bardzo te drożdże. Dają bardzo dobre rezultaty, zarówno jeśli chodzi o smak i zapach gotowego piwa :) Jestem ciekaw jaki dają efekt w wyższych/niższych temperaturach fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie te drożdże na dwóch warkach odfermentowały ponad 95%. 

Co do siarki jak wyżej pisali to u mnie wgl jej nie było, fermentowałem w pokoju w którym śpię i nie czułem jej. 

Co do smaku to nic nie powiem narazie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Robiłem również Saisona na dych drożdżach. Temperatura fermentacji ok 24-25°C. Po 2 tygodniach z 12blg spadło do 1 blg i przelałem na cichą. Po tygodniu zabutelkowałem. Tydzień po zabutelkowaniu otworzyłem jedną butelkę. Gaz już był ale pojawił się też zapach siarki, którego wcześniej nie było. Wiadomo świeże piwko jeszcze dużo przed nim.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.