Jump to content
tomasznet

Fermentis SafAle BE-134

Recommended Posts

SafAle BE-134  to szczep polecany do szerokiej gamy piw w stylu Saison, charakteryzujący się dość wysokim stopniem przemiany cukrów w alkohol/szybką fermentacją.  Pozwala uzyskać owocowy aromat i przyprawowy charakter orzeźwiającego i pijalnego piwa.

• Estry: 45 ppm,
  • zalecana temperatura fermentacji: 18-28°C,
  • dozowanie: przeciętnie 11.5 g na 20 litrów piwa 

Opakowanie zawiera: 11,5 g w saszetce.

Proszę o opinie odnośnie tego szczepu. 

Robię właśnie na nich Saisona. Fermentuje w 24°C. Zobaczymy czy to nie za dużo dla nich. Dam znać wkrótce o efektach :)

Ekstrakt początkowy 12,5 BLG. Temperatura fermentacji 24°C. Po dwóch tygodniach zeszło do 1 BLG. Po trzech tygodniach chciałem butelkować, ale jeszcze wali siarą (faktycznie drożdże do Saisona produkują wiele siary) , wiec zlałem jednak na cichą i poczekam kolejne dwa tygodnie. 

Siarki nie ma co się bać, w butelkach by się również zredukowała. Próbowałeś jakie w smaku bylo piwo? 

Edited by Versaar

W smaku wszystko w porządku. Typowy Saison. Dodatkowo dodany był wrzos i werbena, których zbytnio nie wyczuwam. Zobaczę i napiszę jaki będzie finalny efekt po nagazowaniu.

Dnia 16.10.2017 o 11:57, meo098 napisał:

Ekstrakt początkowy 12,5 BLG. Temperatura fermentacji 24°C. Po dwóch tygodniach zeszło do 1 BLG. Po trzech tygodniach chciałem butelkować, ale jeszcze wali siarą (faktycznie drożdże do Saisona produkują wiele siary) , wiec zlałem jednak na cichą i poczekam kolejne dwa tygodnie. 

Mała korekta. Po trzech tygodniach nie zlałem na cichą, bo kranik mi przeciekał, wiec zabutelkowałem od razu. Po dwóch tygodniach od butelkowania siarka odeszła w zapomnienie (może  zostały jakieś szczątkowe ilości). Polecam bardzo te drożdże. Dają bardzo dobre rezultaty, zarówno jeśli chodzi o smak i zapach gotowego piwa :) Jestem ciekaw jaki dają efekt w wyższych/niższych temperaturach fermentacji.

U mnie te drożdże na dwóch warkach odfermentowały ponad 95%. 

Co do siarki jak wyżej pisali to u mnie wgl jej nie było, fermentowałem w pokoju w którym śpię i nie czułem jej. 

Co do smaku to nic nie powiem narazie 👍🏽