Skocz do zawartości

Mobilny keg :)


Alexy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Nic mnie tak nie wkurza jak butelkowanie piwa z kega na imprezę :) Tym bardziej, że piwo jest już w kegu i można je pić...

 

Wykombinowałem zatem mobilnego kega.

 

Zestaw skłąda się z:

1) Keg (z urwaną górą - akurat taki kupiłem, w sam raz do tego projektu :))

2) Butla CO2 (rozważałem kartridże CO2 ale udało mi się okazyjnie kupić butlę 0,5kg)

3) Pudło styropianowe z odysku

4) Weżyki i kran picnic

5) Wózek aby tego nie dźwigać

 

Dookoła kega mieści się 12 butelek 0,5l zamrożonej wody. (będzie jak znalazł na następny dzień!!! :))

 

Niebawem mam plenerową imprezę ze znajomymi, gdzie patent zostanie poddany próbie. Wyjechać z domu muszę rano a impreza właściwa zaczyna się wieczorem - mam nadzieję, że schłodzony do 4C keg obłożony zamrożonymi butelkami nie ociepli się zbytnio. Testy na zimnym kegu z piwem nagazowanym do 2,5 vol wypadły super. Musiałem tylko oczywiście przed wyszynkiem zrzucić ciśnienie do zera i dopuścić lekko z butli, i potem leciało bardzo ładnie z picnica. Nie ma opcji nalewać z ciśnienia w jakim gazowało się piwo bo wąż za krótki i zbyt duża różnica ciśnienia na wylocie - wiadomo...

 

FjeuohJ.jpg

 

OZL43SE.jpg

 

6XB8VWb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdzie. Poza tym muszę mieć dostęp do reduktora aby regulować ciśnienie.

Jak nie będzie stała w pełnym słońcu to nic się nie stanie. Inaczej paintball byłby sportem ekstremalnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdzie. Poza tym muszę mieć dostęp do reduktora aby regulować ciśnienie.

Jak nie będzie stała w pełnym słońcu to nic się nie stanie. Inaczej paintball byłby sportem ekstremalnym ;)

Paintball nie jest sportem ekstremalnym bo tam zdaje się butle są do 300 bar, a zdaje się w naszych zawór wytrzymuje 70-80bar. No chyba że masz inną.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie jeszcze zastanawia. Wrzucę w weekend zimny keg z wodą do środka oraz te zamrożone butelki i zobaczymy jak wilgoć w środku się będzie przedstawiać :) Ta pokrywa nie jest super szczelna więc sobie to dołem wykapie jakby co na trawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Keg - różnie chodzą, ale tak za 180zł można kupić w dobrym stanie

Pudło styropianowe dostałem gratis - nie wiem ile to może kosztować

Butla CO2 0,5kg - odkupiłem od znajomego akwarysty za 80zł, nowa pewnie dwa razy tyle

Złączki gaz i płyn - 20 zł na Aliexpress

Wężyki i zaciski - miałem, ale pewnie jakieś 5zł w sumie

Kran - wersja z picnic tapem +5zł, werja z kranem piwnym +120zł

Wózek bagażowy i pasy miałem

 

Razem jakieś 290zł w wersji z kranem picnic, 405zł z kranem piwnym + wózek i pudło też trzeba dodać jeśli akurat nie ma pod ręką.

 

Oczywiście sam keg, mała butla CO2, kran będą służyły do innych celów "poza sezonem" :)

 

 

Edytowane przez Alexy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2017 o 00:48, Michal_87 napisał:

Generalnie ciekawy pomysł :D

Jak poszły testy?

Testy właśnie trwają.

 

Wrzuciłem wczoraj o 19:00 keg pełen wody schłodzony do 4C oraz 13x0,5l butelek lodu prosto z zamrażarki i postawiłem zestaw w pokoju o temperaturze 22C. Dziś o godzinie 7:00 rano leci z niego woda o temperaturze 3.6C :) Czyli plan minimum jest! 

 

Sprawdzę jeszcze o 19:00 dzisiaj i może w kolejnym dniu - ale to już czysto akademickie ćwiczenie bo w normalnych warunkach keg po 24h powinien być już pusty.

 

Jak idzie o kondensację to nic nie wycieka z pudła póki co. Być może w środku jest jakaś wilgoć ale nie zaglądam tam narazie aby nie zaburzyć przebiegu testu. Sprawdzę jutro po zakończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 21:30, czyli 26,5h testu. Keg cały czas w pojemniku wraz z zamrożonymi butelkami stał w 22C. Wykonałem pomiar temperatury wody: jest 4C :)

Butelki ciagle miały w środku lód z niewielką tylko otoczką wody. W środku pudła sucho, butelki nieznacznie wilgotne. Czyli patent działa :)

bca7a0291f98ebd2082ba9dadd962c2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzęt sprawdził się doskonale na spotkaniu ze znajomymi. Piwo po kilkunastu godzinach było zimne, nalewało się idealnie i poszło w ciągu kilku godzin

 

Chrzest bojowy zaliczony, teraz trafia do szafy i czekam na następny sezon z kranem w plenerze!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem lodówkę na moje kegi 9l ze styropianu 5cm. Keg wchodzi ciasno, z góry zostaje miejsce na butelki z lodem i wężyki. Piwo schłodzone do 8.8°C, z dołożonymi dwiema litrowymi butelkami z lodem i dwoma wkładami do lodówek dojechało z Wrocławia do Ustrzyk Dolnych (łącznie z 8h) w temperaturze 8.7°C a butelki jeszcze solidnie się nie rozmroziły

 

Niestety po nalaniu trzeciego piwa, prawdopodobnie zakładając na lodówkę pokrywkę lekko przycisnąłem kranik (picnic). Kiedy ktoś zauważył że z lodówki cieknie piana keg był już pusty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.