Skocz do zawartości

Milk Stout na us-05


huhur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, zrobiłem milk stouta (14* blg) na us-05, początkowo miały być s-04 ale niestety ostatnia saszetka nie ruszyła, a nie chcąc wylewać zadałem ładnie zrehydratyzowane us-05. Ruszyła burzliwa, bardzo mozolnie, 2 dzień i bulknie może co godzinę. Moje pytania:

 

1) czy us-05 dadzą radę przerobić to piwo?

2) jaki będą miały drożdże wpływ na piwo w efekcie końcowym (zakładając, że odfermentuje w ogóle)?

3) jako, że chcę dodać owoców do tego piwa to czy wybór tutaj us-05 (wybór = ostateczność), które zwykle do aipa się daje nie podkreśli np. owocowości?

4) jak to się ma np. do stylów, można zrobić stout'a na innych drożdżach niż np. s-04?

 

jakby ktoś miał jakieś rady to chętnie przyjmę, mam nadzieje, że nie pójdzie w kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo panikujesz. us05 też się nadadzą do stouta - ot będzie jedynie trochę wytrawniejszy.

Jest sporo szczepów o w miarę czystym profilu które można zastosować, lecz fermentisy stosuje się najczęściej bo uchodzą za niezawodne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dadzą

2) To zależy od kilku czynników np. temp fermentacji ,ale ogólnie dają dość czysty profil

3) Patrz pkt 2

4) Drożdże dobierasz żeby uzyskać konkretny efekt, a nie dlatego że tak ma być. 05tki to jedne z lepszych sucharów ze względu na czysty profil i w miare dobre odfermentowanie, imo stouty wychodzą na nich lepiej niż na 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat,

 

jak wspominałem wcześniej, początkowe blg 14* po dwóch tygodniach odfermentowało do... tylko 6*. Dodam, że był tam dodatek laktozy (500g). Co byście radzili dalej? Poczekać, zlewać na cichą czy zadać jakieś drożdże jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt że nisko, ale w stoutach z reguły zostaje dużo cukrów, mi kilka razy fermentacja się zatrzymywała na podobnym poziomie i było gites. poczekaj jeszcze kilka dni dla pewności, możesz też przenieść fermentor w cieplejsze miejsce - może drożdże się obudzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x Ekstrakt jasny niechmielony

1x Ekstrakt ciemny niechmielony

 

Pale Ale 0,35 kg

Black Malt 0,35 kg

Coffee Malt 0,35 kg

Brown Malt 0,25 kg

 

Laktoza 0,5 kg

 

35 g Marynki

10 g Perle

 

Robiłem kiedyś podobne piwo na podobnym zasypie (więcej Pale Ale było w podstawie), tyle że drożdże ruszyły, i nie było problemu.

 

Zacieranie na słodko w 68* przez 60min potem mash outt 76*.

 

Burzliwa ruszyła i bulkało powoli półtora dnia, temp. początkowo 18 - teraz 21 stopni

Edytowane przez huhur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.