Skocz do zawartości

Slovak Homebrewing Star 2010


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna kwestia - Słowacy zapraszają do osobistego odwiedzenia festiwalu w Rożnawie. Jest też propozycja' date=' aby ktoś z nas został jurorem w konkursie. Jeśli są chętni to proszę o info :beer:[/quote']

ale będąc w jury nie można chyba startować ?

Oczywiście będąc w jury nie można oceniać w kategoriach w których się startuje. W naszym wypadku pozostaje więc ocena piw z ekstraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piwa muszę mieć u siebie do 22 maja. Oczywiście najlepiej przesłać piwa trochę wcześniej.

Giełda w Pradze z tego co się orientuję jest 24 kwietnia.

Kaskę oczywiście należy przelać na moje konto :beer:

 

Ustalę tylko formularz zgłoszeniowy ze Słowakami i możemy zacząć działać :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliście może temat ilości piw i uczestników z Polski?

Czy Słowacy byli/nie byli zadowoleni z dużego udziału polskich piwowarów w zeszłym roku?

Tak' date=' rozmawialiśmy o tym i okazuje sie, że nie ma żadnego problemu, przyjmą do konkursu każdą ilość. Wygląda na to, że liczą na duży udział Polaków.

 

Dori czy odbierać będziesz na tyskiej giełdzie?

Nie, piwa muszę mieć u siebie wcześniej.

Dostałem informację że tyska giełda jest przesunięta na 15-05 może w tym wypadku dałoby się zorganizować desant z tych Tychów do Cieszyna :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację że tyska giełda jest przesunięta na 15-05 może w tym wypadku dałoby się zorganizować desant z tych Tychów do Cieszyna :beer:

To trochę zmienia postać rzeczy :beer:

Słowacy mają ode mnie odebrać piwo wracając z giełdy w Tychach. Jeśli giełda jest 15.05 to do tego terminu muszę wszystkie piwa mieć u siebie.

Zapewne nie będzie problemu, aby przekazać Słowakom piwa bezpośrednio na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprosiłam Elroya o udostępnienie formularza zgłoszeniowego do konkursu. Tak jak informowałam zgłoszenia proszę przesyłać do mnie na adres dori@piwo.org. Z każdym indywidualnie ustalę sposób przekazania piwa i pieniędzy :)

czy piwa z ekstraktów musza byś warzone tylko z ekstraktów czy może z dodatkiem slodów ?

Dopuszczalny jest niewielki dodatek słodów np. w celu dobarwienia brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm pytanie' date=' bo ze słowackim coś cienko u mnie :)

Co to znaczy:

 

Účastnícky poplatok

Spôsob dodania pív[/quote']

Opłata za uczestnictwo

sposób dostarczenia piw

chyba tak:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm pytanie' date=' bo ze słowackim coś cienko u mnie :)

Co to znaczy:

 

Účastnícky poplatok

Spôsob dodania pív[/quote']

Opłata za uczestnictwo

sposób dostarczenia piw

chyba tak:rolleyes:

dokładnie tak :)

Účastnícky poplatok - wpisujemy 10 lub 20Euro zależnie od tego ile piw wysyłamy

Spôsob dodania pív - jeśli wysyłacie je za moim pośrednictwem nie musicie wypełniać, jeśli w inny sposób np. na giełdzie w Tychach to proszę to pole wypełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest: niewielki dodatek słodów np. w celu dobarwienia brzeczki. Mam akurat piwo uwrzone z ekstraktu, ale dodałem około 15% słodów. Nada się do konkursu?

Grzesiu nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. W przypadku takich wątpliwości najlepiej chyba będzie kontaktować się bezpośrednio z organizatorami, dość dobrze radzą sobie oni z językiem polskim. Ja jestem tylko pośrednikiem dla chcących wysłać piwa, natomiast nie biorę udziału w ustalaniu zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest: niewielki dodatek słodów np. w celu dobarwienia brzeczki. Mam akurat piwo uwrzone z ekstraktu' date=' ale dodałem około 15% słodów. Nada się do konkursu?[/quote']

Grzesiu nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. W przypadku takich wątpliwości najlepiej chyba będzie kontaktować się bezpośrednio z organizatorami, dość dobrze radzą sobie oni z językiem polskim. Ja jestem tylko pośrednikiem dla chcących wysłać piwa, natomiast nie biorę udziału w ustalaniu zasad.

Ja myślę, że odpowiedź jest prosta. Chodzi o słody specjalne (palone, karmelowe, wędzone, itd.) natomiast nie dotyczy to słodów bazowych/podstawowych jak pilzneński czy pszeniczny. Czyli porter z dodatkiem puszki ekstraktu dla podbicia gęstości nie kwalifikuje się, ale stout z ekstraktu i dodatku palonego jęczmienia i Carafy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kopyr za wyjaśnienia :) ja nie wiedziałam jak to ująć.

 

 

Prosiłabym o w miarę szybkie wysłanie do mnie przynajmniej wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, chciałbym bowiem oszacować ile kupić Euro i podać Wam kurs.

Plan wygląda następująco:

- do 25 kwietnia wysyłacie mi zgłoszenia

- 26 kwietnia kupuję Euro, rozsyłam do zainteresowanych info z numerem konta i sumą jaką trzeba wpłacić (w terminie do 14 maja)

- w weekend zamieszczę wzór etykiety, którą każdy będzie musiał wypełnić i nakleić na butelki

- po wysłaniu zgłoszenia, wysyłam Wam mój adres na który trzeba przesłać piwa

- piwa muszą znaleźć się u mnie najpóźniej 14 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.