Skocz do zawartości

Slovak Homebrewing Star 2010


dori

Rekomendowane odpowiedzi

28 maja w ramach Festiwalu Piwa w słowackiej Rožňawie odbędzie się druga edycja konkursu Slovak Homebrewing Star.

 

Kategorie konkursowe:

 

1. jasne piwo z ekstraktów słodowych

2. półciemne piwo z ekstraktów słodowych

3. ciemne piwo z ekstraktów słodowych

4. piwa z ekstraktów słodowych o ekstrakcie powyżej 14° Plato albo 6% obj. alkoholu

5. piwo jasne ze słodów

6. piwo ciemne ze słodów

7. piwo ze słodu o ekstrakcie powyżej 14° Plato albo 6% obj. alkoholu

 

8. kategoria absolutnego zwycięzcy ? dla najlepszych piw w kategoriach 1-7.

 

Każdy piwowar może zgłosić dwa piwa w każdej kategorii.

 

Opłaty:

10 Euro za 1-3 piw

20 Euro za 4 i więcej piw

 

Tak jak w ubiegłym roku zajmę się organizacją "przerzutu" piw na Słowację.

Już wkrótce dokładne informacje dotyczące konkursu pojawią się na stronie głównej.

W tygodniu postaram się podać szczegóły organizacyjne dotyczące wysyłki piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jasne że startujemy ,Ján Pokrievka kilka dni temu przysłał mi wiadomość o tym konkursie

Ja też informację dostałam jakiś czas temu. Dziś Janek wpadł do mnie na piwo, więc obgadaliśmy szczegóły i dlatego dopiero dziś info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że startujemy ' date='Ján Pokrievka kilka dni temu przysłał mi wiadomość o tym konkursie[/quote']

Ja też informację dostałam jakiś czas temu. Dziś Janek wpadł do mnie na piwo, więc obgadaliśmy szczegóły i dlatego dopiero dziś info :)

Napisał że szczegóły poda Tobie to sie nie wychylałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy piwowar może zgłosić dwa piwa w każdej kategorii.

Mnie to oczywiście nie dotyczy ale smutno byłoby, jeśli ktoś zajmie 1. i 2. miejsce w danej kategorii.

Miło, że Słowacy o nas pamiętają. Zastanawiam się jedynie, dlaczego Żywiec pozostaje polski. Kweatie organizacyjne :D Powiedziałbym, że to KPD "środkowowschodniegokontynentu".

Tak jak w ubiegłym roku zajmę się organizacją "przerzutu" piw na Słowację.

Współczuję. Może jednak jakieś standaryzowane etykiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy już wrzucił oficjalne info na główną stronę http://www.piwo.org/pliki/2010/03/PL_SHS2010.pdf. Tłumaczenie dostałam od Słowaków więc proszę o wyrozumiałość :D

Teraz na nadmiar wolnego czasu, jak już pewnie zauważyliście nie cierpię, więc troszkę będziemy musieli zmienić sposób oznakowania butelek, tak abym nie musiała sama obklejać każdej butelki, ale nad tym jeszcze pomyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie, że powinno znaleźć się na etykiecie ? Przygotuję pdfa do wydruku i naklejenia na butelkę.

Imię i nazwisko Piwowara, nazwa piwa i kategoria w której jest wystawione. Etykietka informacyjna musi być dość mała tak aby nie wpływała na ogólny "dizajn" butelki, bo takowy też będzie oceniany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że startujemy ' date='Ján Pokrievka kilka dni temu przysłał mi wiadomość o tym konkursie[/quote']

Ja też informację dostałam jakiś czas temu. Dziś Janek wpadł do mnie na piwo, więc obgadaliśmy szczegóły i dlatego dopiero dziś info :D

Poruszaliście może temat ilości piw i uczestników z Polski?

Czy Słowacy byli/nie byli zadowoleni z dużego udziału polskich piwowarów w zeszłym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliście może temat ilości piw i uczestników z Polski?

Czy Słowacy byli/nie byli zadowoleni z dużego udziału polskich piwowarów w zeszłym roku?

Tak, rozmawialiśmy o tym i okazuje sie, że nie ma żadnego problemu, przyjmą do konkursu każdą ilość. Wygląda na to, że liczą na duży udział Polaków.

 

Dori czy odbierać będziesz na tyskiej giełdzie?

Nie, piwa muszę mieć u siebie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori czy odbierać będziesz na tyskiej giełdzie?

Nie' date=' piwa muszę mieć u siebie wcześniej.[/quote']

To może na zlocie w Brennej? Ale czy to z kolei nie za wcześnie? :D

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytnie a chodzi o kat. 5 i 6. Czy mowa o piwach do 14°Blg ?

Dokładnie tak :D

 

Na warsztaty do Wrocławia niestety nie dam rady się wybrać. Jeśli chodzi o Brenną nie jestem w stanie obiecać, że odbiorę piwa od wszystkich zainteresowanych. Po prostu ładowność samochodu mam ograniczoną, szczególnie przy weekendowej wyprawie z małym dzieckiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorie konkursowe:

 

1. jasne piwo z ekstraktów słodowych

2. półciemne piwo z ekstraktów słodowych

3. ciemne piwo z ekstraktów słodowych

4. piwa z ekstraktów słodowych o ekstrakcie powyżej 14° Plato albo 6% obj. alkoholu

nej.

czy piwa z ekstraktów musza byś warzone tylko z ekstraktów czy może z dodatkiem slodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy piwa z ekstraktów musza byś warzone tylko z ekstraktów czy może z dodatkiem slodów ?

Dopytam :smilies:

 

Jeszcze jedna kwestia - Słowacy zapraszają do osobistego odwiedzenia festiwalu w Rożnawie. Jest też propozycja, aby ktoś z nas został jurorem w konkursie. Jeśli są chętni to proszę o info :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia - Słowacy zapraszają do osobistego odwiedzenia festiwalu w Rożnawie. Jest też propozycja, aby ktoś z nas został jurorem w konkursie. Jeśli są chętni to proszę o info :beer:

ale będąc w jury nie można chyba startować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.