Skocz do zawartości

Śrutownik


uups

Rekomendowane odpowiedzi

czy mógłby ktoś wrzucić dokładniejsze zdjęcia śrutownika walcowego ? mam możliwość wykonania tego urządzenia ale potrzebuję wzoru , byłbym wdzięczny za podpowiedzi lub nawet wypożyczenia na jeden dzień oczywiście ja płacę za przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

elroy dzięki za linka ale nie o ten mi chodzi ,chciałbym zrobić ten który jest w sprzedaży w twójbrowar.pl . Jest to śrutownik walcowy i łatwiejszy w wykonaniu .Szkoda mi wydawać 999 zł na wzór myślałem że ktoś ma go więc spróbowałbym go odtworzyć z myślą o piwowarach za rozsądną cene bo ona jednak powala :D zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania tych śrutowników jest identyczna (różnica w sposobie przeniesienia ruchu na drugi walec) i sprowadza się do tego, że będziesz musiał wykonać konstrukcję podobną do poniższej. Poszukaj pod hasłem maltmill :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elroy dzięki za linka ale nie o ten mi chodzi ,chciałbym zrobić ten który jest w sprzedaży w twójbrowar.pl . Jest to śrutownik walcowy i łatwiejszy w wykonaniu .Szkoda mi wydawać 999 zł na wzór myślałem że ktoś ma go więc spróbowałbym go odtworzyć z myślą o piwowarach za rozsądną cene bo ona jednak powala :D zdrówko

To napisz do nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem są też śrutowniki z gładkimi walcami, myślę, że nacięcia nie są obowiązkowe.

Moje doświadczenie wskazuje, że nacięcia mogą być bardzo pomocne. Używam śrutownika 2-walcowego o średnicy walców ok 5 cm.

Niestety ziarno ślizgało się na gładkich walcach. Kiedy zwiększyłem odległość między walcami śrutowanie było niezadawalające. W efekcie musiałem śrutować 2-krotnie. właśnie oddałem walce do nacięcia/maletkowania (?). Sądzę, że to rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że większość instrukcji typu DIY zaczyna się od: weź dwa wałki moletowane... albo dostałem od przyjaciela dwa wałki...:D

http://bellsouthpwp.com/c/h/chezrad/grain_mill.htm

 

W moim Piernikowie za wytoczenie i moletowanie jednego wałka długości 150 mm i fi 50 mm ze zwykłej stali cena zaczyna się od 120 zł. Z narzędziowej lub kwasiaka cena zapewne pójdzie w górę... doliczyć trzeba jeszcze boki aluminiowe z otworami i mimośrodami oraz łożyska, podstawę, obudowę, lej... myślę, że to okolice 600 zł. + sporo pracy.

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem to sporo jest gładkich śrutowników ale nie wiem czy dobrze działają :D

i jeszcze pytanie :

ile przeciętny piwowar domowy byłby w stanie wydać na taki śrutownik walcowy ?

Edytowane przez uups
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem to sporo jest gładkich śrutowników ale nie wiem czy dobrze działają :)

i jeszcze pytanie :

ile przeciętny piwowar domowy byłby w stanie wydać na taki śrutownik walcowy ?

Te gładkie mogą nieźle działać pod warunkiem sporej średnicy wałów...

 

Z drugiej strony werk Crankandstein, taki, jak na fotce elroy`a, kosztuje tylko(?) 75 USD, to dziś 213 zł. Powala natomiast cena przesyłki - 126 zł.... niemniej jest to gotowe i wystarczy tylko wykonać resztę...

http://www.slobrewer.com/howto/building-a-compact-crankandstein-mill-base-and-hopper/1/

 

...ile to Porkert kosztuje?...:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie do tego sklepu http://www.crankandstein.net/ o koszty wysyłki ich produktów do Polski.

Wg nich za $43.45 mogą przysłać paczkę do 9 kg (USPS Flat Rate Box)

W jednaj takiej paczce powinny się zmieścić 3 takie zestawy: http://www.crankandstein.net/index.php?main_page=product_info&cPath=7&products_id=10

lub 2 takie: http://www.crankandstein.net/index.php?main_page=product_info&cPath=7&products_id=14

 

Więc licząc opcję dla najprostszego modelu z regulacją: 3 x $96.00 + $43.45 = $331.45

co daje przy dzisiejszym kursie 2.85 PLN ok 315zł za jeden zestaw.

 

Widzę, że małe uzupełnienie informacji seniorroberto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doczytałem jeszcze, że same dwa wałki, bez ramy, kosztują w Crankandstein 50 bagsów, czyli 140 zł.....

ceni sie polski rzemieślnik, nie?...:)

Przy tych wałkach za $50 jest info

303 Stainless Steel rollers rather than the standard steel rollers

i są one w dziale

303 SS Roller Options

więc raczej to jest dopłata za rolki wykonane z nierdzewki a nie ze stali (chyba, że źle rozumiem :D )

 

ten najprostszy model za 75 bagsów też ma regulację!

faktycznie, przeoczenie.

 

Jak oceniasz opłacalność?

zastanawiam się, dlaczego w Polsce nie da się w Polsce wykonać tego za 200zł :/

poczekam aż się będzie dało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.