Skocz do zawartości

18.11.2017 IX Poznański Konkurs Piw Domowych


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kantor napisał:

No chyba organizatorów KPD którzy chcą przeprowadzić konkurs zgodnie z "Dobrymi praktykami...", a jakie wyprzedzenie to najlepiej pisać do KT PSPD, z tego co kojarzę to chyba każdy przypadek rozpatrują indywidualnie.

Ja odnośnie czasu wyprzedzenia ogłoszenia Porteru Bałtyckiego i Lambika z grubsza zgodziłbym się z Wogoszem (czyli minimalnie te 6-9 miesięcy dla porteru i z 1,5-2 lata dla lambika).

Co będziemy pisać o dobrych praktykach jeśli nawet PSPD w swoim konkursie nie przestrzega  zasad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np brak metryczek z Cieszyna

 

Minął miesiąc od konkursu

pkt 12 regulaminu Puchary PSPD

Cytuj
.
Konkurs musi zostać rozliczony (wysłane metryczki, nagrody, dyplomy) nie później niż w terminie miesiąca od daty finału

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No złamany regulamin, zobaczymy czy będzie za to kara na przyszły rok od KT ;)

Ale przynajmniej z prawidłowym wyprzedzeniem ogłosili tę kategorię ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wogosz napisał:

Mnie jednak by przeszkadzało. Każdy ma inne priorytety. Dla mnie dane przeze mnie słowo jest priorytetem, bo to moje słowo i mój honor. Ty możesz dawać swoje słowo bez pokrycia - Twoja wola. PSPD też problemu nie rozwiązuje bo nakazuje zgłosić konkursy organizowane w drugiej połowie roku do 30 kwietnia - więc na 2 do 8 miesięcy naprzód - też się nie da zrobić wybitnego portera. OK, każdy z nas ma inny pogląd o tym, więc już nie będę tej dyskusji kontynuował.

Brawo Wojtek, jeżeli ktoś traktuje piwowarstwo domowe jako hobby to w każdym sezonie warzelanym robi portera między grudniem a lutym (bez lodówki) i wtedy na listopad ma odpowiednio wyleżakowane piwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kantor napisał:

No chyba organizatorów KPD którzy chcą przeprowadzić konkurs zgodnie z "Dobrymi praktykami..." ;) a jakie wyprzedzenie to najlepiej pisać do KT PSPD, z tego co kojarzę to chyba każdy przypadek rozpatrują indywidualnie.

Ja odnośnie czasu wyprzedzenia ogłoszenia Porteru Bałtyckiego i Lambika z grubsza zgodziłbym się z Wogoszem (czyli minimalnie te 6-9 miesięcy dla porteru i z 1,5-2 lata dla lambika).

Kantor, prosiłbym abyś czytał posty ze zrozumieniem. Nie jestem urzędnikiem dla którego najważniejszym jest wypełnienie wszystkich punktów instrukcji/regulaminu itp. Gdybym tak robił to np. wiele piw musiałbym w historii konkursów zdyskwalifikować, a przecież nie o to chodzi żeby tylko wypełnić procedurę. W kilku kolejnych postach piszę że jestem przeciwnikiem warzenia piwa tylko pod konkurs, lub żeby zwiększyć szansę wygrania nagród. A Ty swoje: że PSPD, że "Dobre Praktyki" itd. Dla mnie jest ważne że takie zapisy istnieją i że pomagają podnieść poziom organizowanych konkursów. To jest ważne i potrzebne, ale nie może stanowić przeszkód w organizacji. Jeżeli ja nie mogę planować konkursu na trzy lata do przodu, to w myśl Twojej interpretacji nigdy nie powinienem wystawiać np. lambika czy geuze do konkursu. A ja właśnie chciałbym w ten sposób zachęcać piwowarów domowych do warzenia również piw trudnych, rzadkich, niepopularnych aby podnosić dalej poprzeczkę i bardziej się doskonalić. Widać jestem bardziej romantykiem niż urzędnikiem.

Mam dla Ciebie propozycję. Zamiast pisać po kilka postów z pretensjami czemu tak późno ogłoszono takie dziwne style, weź i uwarz portera, RIS-a, lambika, jopejskie quadrupla itp. piwa korzystając z tego że zaczęła się jesień i najlepszy czas dla piwowarów domowych. W przyszłym roku, lub za 2,3 lata będziesz miał piwa jak znalazł na wiele konkursów organizawanych w Polsce a może i zagranicą. I nie będziesz musiał się martwić czy organizator ogłosił dany styl do konkursu odpowiednio wcześnie. Ten konkurs jest dla tych którzy mają odpowiednie piwo i chęć do wzięcia w nim udziału. Jeżeli Ty nie możesz wziąć udziału w tym roku to trudno, zapraszam na kolejne edycje i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Unblended Lambica czy Jopejskie to mam w piwnicy, nie mówiąc już o jakimś Risie  ;)

 

Tu nie chodzi o mój udział w konkursie, po prostu w mojej opinii nieogłaszanie kategorii z należytym wyprzedzeniem jest niesprawiedliwe wobec piwowarów i wprowadza jakiś dziwny i niepotrzebny element losowości (bo ktoś już ma piwo w jakimś stylu, a ktoś nie ma), ja uważam że konkurs powinien być tak przygotowany żeby każdy chętny mógł w nim wystartować. Jak się nie ma możliwości zagwarantowania, że konkurs odbędzie się za rok-dwa, to w mojej opinii należy wybrać piwa które szybko będą dobre, a style długodojrzewające zostawić tym, którzy taką możliwość mają. Takie moje zdanie :)

 

Niemniej życzę sprawnego przeprowadzenia konkursu (pomimo, jak wynika z wątku początkowych trudności) oraz dobrego poziomu nadesłanych piw.

 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, anteks napisał:

np brak metryczek z Cieszyna

 

Minął miesiąc od konkursu

pkt 12 regulaminu Puchary PSPD

 

 

W stosownym wątku grzecznie poinformowaliśmy z Jankiem o opóźnieniach wynikających z przyczyn obiektywnych. Ewentualne oczekiwania / roszczenia prosze umieszczać w wątku poświęconym tamtemu konkursowi. Dariusz poprosił o zdjęcie metryczki eliminacyjnej i dostał (jak dla mnie, zbyt słaba czytelność, ale nasz klient / piwowar, nasz "Per Pan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, kantor napisał:




Akurat Unblended Lambica czy Jopejskie to mam w piwnicy, nie mówiąc już o jakimś Risie  ;)




 




Tu nie chodzi o mój udział w konkursie, po prostu w mojej opinii nieogłaszanie kategorii z należytym wyprzedzeniem jest niesprawiedliwe wobec piwowarów i wprowadza jakiś dziwny i niepotrzebny element losowości (bo ktoś już ma piwo w jakimś stylu, a ktoś nie ma), ja uważam że konkurs powinien być tak przygotowany żeby każdy chętny mógł w nim wystartować. Jak się nie ma możliwości zagwarantowania, że konkurs odbędzie się za rok-dwa, to w mojej opinii należy wybrać piwa które szybko będą dobre, a style długodojrzewające zostawić tym, którzy taką możliwość mają. Takie moje zdanie :)




 




Niemniej życzę sprawnego przeprowadzenia konkursu (pomimo, jak wynika z wątku początkowych trudności) oraz dobrego poziomu nadesłanych piw.




 






Chciałbym zwrócić uwagę, że organizatorzy powyższego konkursu ogłosili "dość popularne" kategorie w dość popularnych stylach "klasycznych", które każdy piwowar może mieć w swojej piwnicy (o ile gustuje w takich stylach), nie mówimy tu o porterze bałtyckim z rabarbarem lub saisonem ze śliwką wędzoną drewnem topoli (a może odwrotnie). A ewentualne zaliczanie lub nie do pucharu PSPD powoduje właśnie niepotrzebną napinkę i "wyścig szczurów". Panie Wojtku, chapeau bas!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, telek napisał:

W stosownym wątku grzecznie poinformowaliśmy z Jankiem o opóźnieniach wynikających z przyczyn obiektywnych. Ewentualne oczekiwania / roszczenia prosze umieszczać w wątku poświęconym tamtemu konkursowi. Dariusz poprosił o zdjęcie metryczki eliminacyjnej i dostał (jak dla mnie, zbyt słaba czytelność, ale nasz klient / piwowar, nasz "Per Pan".

Na poprzedniej stronie osoby z zarządu, komisji pisały o przestrzeganiu regulaminu, zasadach. Który punkt regulaminu mówi o przesunięciu terminu wysyłania metryczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎04 o 22:46, anteks napisał:

Na poprzedniej stronie osoby z zarządu, komisji pisały o przestrzeganiu regulaminu, zasadach. Który punkt regulaminu mówi o przesunięciu terminu wysyłania metryczek?

Żaden o tym nie mówi, natomiast:

  • Opracowano metryczki każdej kategorii w zadeklarowanym terminie *

  • Metryczki zostały rozesłane do piwowarów w zadeklarowanym terminie

    * - w przypadku niespełnienia tego punktu konkurs nadal może być kwalifikowany do Pucharu PSPD, konsekwencje niewywiązania się ze swoich obowiązków ponosi sędzia

Sekcja Sędziowska PSPD (czyli połączone Komisje Techniczna i Szkoleniowa) może ukarać sędziego poprzez:

- udzielenie publicznego upomnienia (przed frontem kompanii ;) ),

- nieprzyznanie punktów aktywności sędziowskiej

- (przy większych przewinieniach) odjęcie punktów aktywności sędziowskiej

- (przy recydywie) - degradacja o klasę niżej

- w najgorszym przypadku wykluczenie z grona sędziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ część Waszych piw już przybyła do nas, zamieszczamy tegoroczną listę sponsorów:

Słodownia Soufflet Polska
Homebrewing.pl - sklep internetowy
CentrumPiwowarstwa.pl - sklep internetowy
Browar Szałpiw
Pracownia Piwa
Browar Zakładowy
Browar Stu Mostów
Jopen Beer
Browar Kingpin
Brovaria - hotel, restauracja, browar restauracyjny

Browar Grodzisk

Przypominamy też, że został tydzień na dostarczenie piw!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam listę sponsorów:

 

Słodownia Soufflet Polska
Homebrewing.pl - sklep internetowy
CentrumPiwowarstwa.pl - sklep internetowy
Browar Szałpiw
Pracownia Piwa
Browar Zakładowy
Browar Stu Mostów
Jopen Beer
Browar Kingpin
Brovaria - hotel, restauracja, browar restauracyjny

Browar Grodzisk

Masz Babo Placek - piekarnio-kawiarnia

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wekend zakodowałem nadesłane na konkurs piwa. Oto lista uczestników:

Weizen

1.       Kostas Bimtsas

2.       Mariusz Bystryk

3.       Adam Chrostek

4.       Marcin Czajkowski

5.       Paweł Czerniawski

6.       Julian Ćwirko

7.       Robert Dziemianko

8.       Szymon Gmerek

9.       Michał Gostkowski

10.   Mateusz Gruszczyński

11.   Marcin Kabaciński

12.   Robert Kamiński

13.   Marcin Kasperek

14.   Konrad Kmieciak, Krzysztof Bułat

15.   Patryk Kranc

16.   Tomasz Kuchno

17.   Kamil Łęcki        

18.   Wojciech Majchrzycki

19.   Patryk Martusewicz

20.   Sławomir Mazur

21.   Marcin Mądrzak

22.   Rafał Mortka, Krzysztof Szczepaniak

23.   Leszek Nitschke

24.   Paweł Nowicki

25.   Patryk Olek

26.   Bartosz Packo

27.   Kamil Pasierbik

28.   Dariusz Piątek

29.   Piotr Przymusiak

30.   Grzegorz Sibilski

31.   Marcin Sibilski

32.   Konrad Sworowski

33.   Krzysztof Szwiec

34.   Artur Śmierzchalski

35.   Dominik Tokarski

36.   Jan Waloszczyk

37.   Radosław Wiech

38.   Rafał Winiarski

 

Lambik

1.       Michał Barancewicz

2.       Mariusz Bystryk

3.       Krzysztof Czechanowski

4.       Mikołaj Lemańczyk

5.       Marcin Sibilski

6.       Krzysztof Szwiec

 

Porter Bałtycki

1.       Mariusz Bystryk

2.       Adam Chrostek

3.       Krzysztof Czechanowski

4.       Zbigniew Czoszyk          

5.       Konrad Kmieciak, Krzysztof Bułat

6.       Patryk Kranc

7.       Rafał Mortka, Krzysztof Szczepaniak

8.       Kamil Pasierbik

9.       Dorota Przybyłko, Jarosław Przybyłko

 

Anteks, na co czekasz, konkurs w kategorii Weizen bez Twojego piwa mogę przypadkiem uznać za nieważny :)

Edytowane przez wogosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wogosz napisał:

 

Anteks, na co czekasz, konkurs w kategorii Weizen bez Twojego piwa mogę przypadkiem uznać za nieważny :)

Dopiero zabutelkowałem ale jutro będę u Przema ;)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomBombadil napisał:

Wysłałem paczkę przesyłką ekspresową pocztową 2 listopada w czwartek na adres Sklep Browaru Szałpiw.

I pewnie miałeś pewność że dojdzie już następnego dnia czyli w piątek. Jak widać tak idealnie to nie działa. Dzisiaj przyszło jeszcze kilka paczek, w tym jedna z kodem pocztowym 21-003. Myślę że to Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że dostarczą w ciągu doby, jak deklarowała pracownica poczty, a najdalej dzisiaj w ciągu dnia. Termin był do dzisiaj, więc na czas. Tymczasem dostałem sms dopiero po 17-tej, ze dostarczono paczkę do adresata. Nieważne, grunt, że doszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TomBombadil napisał:

Czy na liście uczestników zostaną uwzględnione piwa,które zostały dostarczone w poniedziałek, 6 listopada?

Myślę, że jak wysłałeś piwo na ten konkurs to czytałeś regulamin tego konkursu.

Tam zapewne jest napisane do kiedy można dosyłać piwa więc Twoje dopytywanie jest troszkę bezsensowne.

 

Rozumiem, że PP Ci paczkę opóźniła, ale zawsze może ich pozwać do sądu o odszkodowanie za straty moralne bo nie wygrałeś tego konkursu.

BTW, czy regulamin PP pozwala na przesyłanie paczką napoi alkoholowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.