Skocz do zawartości

Witam z Radomia! :)


mastach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

To mój pierwszy post więc witam wszystkich,

nazywam się Krzysiek, mieszkam w Radomiu,

żeby było weselej aktualnie na co dzień pracuję w dużym browarze koncernowym w dziale rozlewów :)

 

Jednak ni jak ma się to do moich preferencji piwnych, jestem otwarty, lubię nową falę, ale doceniam też ostatnio odchodzące do lamusa lagery, uwielbiam portery, sporo jeszcze stylów nie skonsumowałem.

 

Na dniach mam zamiar zakupić (prawdopodobnie w BA) sprzęt dla domowego piwowara oraz jakiś pakiet surowców na piwko odpowiednie do sporządzenia w temp. pokojowej.

 

Mam nadzieję zarazić się tym sportem na dobre, bo póki co chłonę teorię z YT i różnych artykułów i temat jest bardzo ciekawy.

 

Kiedyś próbowałem bawić się w wino domowe ale nie podszedłem do tego należycie a i owoce nie były pierwszej jakości.

 

Także jeszcze raz, witam Wszystkich forumowiczów i liczę na Waszą wiedzę i pomocną dłoń.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, część i czołem!

Wiedzy i niewiedzy Ci u nas dostatek :) Z piwami fermentowanymi w temperaturze pokojowej może być różnie, najlepiej podeszły by drożdże kveik. Większość drożdży lubi temperaturę fermentacji do około 20°C, czyli temp. otoczenia powinna być w okolicach 16-18°C. Ale nie znam wszystkich możliwości, więc bardziej doświadczeni pewnie zaraz coś doradzą. ;)

 

Udanych warek życzę :)

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radom miasto cudów, chytrej baby i komendy wojewódzkiej policji :D

Spox -  warto byłoby samemu złożyć sobie komplecik bez korzystania z gotowych zestawów.

Wiesz.... żeby nie płacić 2 razy...

np. taka kapslownica ręczna z zestawu to chłam w porównaniu do pare dych droższej droższej grifo lub grifo HD

To samo jeśli chodzi o kadź filtracyjną - srajwężyk nie do przebicia jest

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtracji jeszcze polecę sito-pokrywkę na patelnię z pewnego szwedzkiego sklepu z wyposażeniem domu. W ogóle można tam znaleźć sporo relatywnie taniego i dobrego sprzętu (np. elektroniczny termometr z timerem).

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Jaka jest średnica tej pokrywki ?

 

 

 

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica tej pokrywki ?

 

 

 

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

33 cm, ale łatwo da się ją wygiąć i dać na dół fermentora z kranikiem.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10112530/

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.