Jump to content

Recommended Posts

Hej.

To mój pierwszy post więc witam wszystkich,

nazywam się Krzysiek, mieszkam w Radomiu,

żeby było weselej aktualnie na co dzień pracuję w dużym browarze koncernowym w dziale rozlewów :)

Jednak ni jak ma się to do moich preferencji piwnych, jestem otwarty, lubię nową falę, ale doceniam też ostatnio odchodzące do lamusa lagery, uwielbiam portery, sporo jeszcze stylów nie skonsumowałem.

Na dniach mam zamiar zakupić (prawdopodobnie w BA) sprzęt dla domowego piwowara oraz jakiś pakiet surowców na piwko odpowiednie do sporządzenia w temp. pokojowej.

Mam nadzieję zarazić się tym sportem na dobre, bo póki co chłonę teorię z YT i różnych artykułów i temat jest bardzo ciekawy.

Kiedyś próbowałem bawić się w wino domowe ale nie podszedłem do tego należycie a i owoce nie były pierwszej jakości.

Także jeszcze raz, witam Wszystkich forumowiczów i liczę na Waszą wiedzę i pomocną dłoń.

Pozdrawiam,

Krzysiek.

Witam, część i czołem!

Wiedzy i niewiedzy Ci u nas dostatek :) Z piwami fermentowanymi w temperaturze pokojowej może być różnie, najlepiej podeszły by drożdże kveik. Większość drożdży lubi temperaturę fermentacji do około 20°C, czyli temp. otoczenia powinna być w okolicach 16-18°C. Ale nie znam wszystkich możliwości, więc bardziej doświadczeni pewnie zaraz coś doradzą. ;)

Udanych warek życzę :)

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Edited by Enethion

Witam.

Dobrze wiedzieć że w tym naszym Radomiu, coraz więcej osób interesuje się piwowarstwem domowym ;) 

Guest

Radom miasto cudów, chytrej baby i komendy wojewódzkiej policji :D

Spox -  warto byłoby samemu złożyć sobie komplecik bez korzystania z gotowych zestawów.

Wiesz.... żeby nie płacić 2 razy...

np. taka kapslownica ręczna z zestawu to chłam w porównaniu do pare dych droższej droższej grifo lub grifo HD

To samo jeśli chodzi o kadź filtracyjną - srajwężyk nie do przebicia jest

Edited by Guest

Do filtracji jeszcze polecę sito-pokrywkę na patelnię z pewnego szwedzkiego sklepu z wyposażeniem domu. W ogóle można tam znaleźć sporo relatywnie taniego i dobrego sprzętu (np. elektroniczny termometr z timerem).

WOW, zaskakująco szybkie odpowiedzi na post powitalny :)

Dzięki bardzo za pierwsze porady, muszę jeszcze to przegryźć i przeszperać net za sprzętem, skorelować to z moim skromnym funduszem :)

Cześć! Zachęcam też do odwiedzin na fb radomscy piwowarzy domowi.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Do filtracji jeszcze polecę sito-pokrywkę na patelnię z pewnego szwedzkiego sklepu z wyposażeniem domu. W ogóle można tam znaleźć sporo relatywnie taniego i dobrego sprzętu (np. elektroniczny termometr z timerem).

Jaka jest średnica tej pokrywki ?

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Wlasnie zakupilem. Bede testowac

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

tutaj służyło przy filtracji weizena i wiem, że to nie jedyny piwowar korzystający z FD by IKEA.