Skocz do zawartości

Fermentacja w lodówce


rot

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Mibor napisał:

To zależy po co robisz "cichą".

Dla pobrania gestwy i nie chcemy aby piwo stało z całym osadem.

 

Pindin piwo klasyczne, a dokładnie https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg_(wersja_na_20l tylko na us05.

Chmielenia na zimno jeszcze nie robię bo nie mam ani kosza ani hopstopera. Ale będę to robił, bo już mam wszystkie potrzebne materiały.

 

To jeszcze potrzymać max do 4 tygodnie, w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, asasyn napisał:

Dla pobrania gestwy i nie chcemy aby piwo stało z całym osadem.

 

Pindin piwo klasyczne, a dokładnie https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg_(wersja_na_20l tylko na us05.

Chmielenia na zimno jeszcze nie robię bo nie mam ani kosza ani hopstopera. Ale będę to robił, bo już mam wszystkie potrzebne materiały.

 

To jeszcze potrzymać max do 4 tygodnie, w lodówce.

To spokojnie w lodówce trzymaj, ładnie się sklaruje. Za to dłużej będzie refermentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak to jest z temperaturą fermentacji w lodówce.

 

Powiedzmy drożdże us05, s04 (suchary obecnie) i ekstrakt tak około 15 blg

 

Chodzi mi głównie o przebieg temperatury, staram się zaczynać od 15 stopni C później 16,17 pod koniec drugiego tygodnia.

 

Jak powinien wyglądać rozłożenie temperatury fermentacji na 2-3 tygodnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynać możesz w 15 ale 16,17 pod koniec 2 tygodnia nie ma kompletnie sensu. Przy dobrym natlenieniu 05 powinny i w tych 15 przefermentować 04 powinny iść nieco cieplej ale to na zasadzie 3-4 dzień podbijaj im do 19-20 bo one lubią zamulać to trzeba zauważyć jak fermentacją zwalnia. Pamiętaj też o bezwładności cieplnej  tych 20l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.