Skocz do zawartości

Degustowanie piw przez sędziów lub osoby po kursach sensorycznych.


Lasek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do użytkowników, którzy są sędziami lub przeszły szkolenia sensoryczne. 

Czy mogła by na forum powstać lista sędziów, którzy dobrowolnie degustowali by piwa mniej doświadczonych użytkowników poza konkursami.

Chętnie dowiedziałbym się co robię źle lub co powinienem/mogę poprawić, ale nie czuję się tak pewnie żeby wysyłać piwa na konkursy.

Poza tym finansowo wysłanie komuś paczki np. z 3 różnymi piwami kosztowało by mnie tyle co wysłanie na konkurs a miałbym trzykrotnie więcej informacji na temat różnych piw. 

Co o tym myślicie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miałby ochotę, to ja jestem dostępny.

 

Tylko ja nie zawsze mam ochotę na głęboką analizę piwa, więc czasami piwa trochę czekają ale na pewno zostaną ocenione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników, którzy są sędziami lub przeszły szkolenia sensoryczne.

Czy mogła by na forum powstać lista sędziów, którzy dobrowolnie degustowali by piwa mniej doświadczonych użytkowników poza konkursami.

Chętnie dowiedziałbym się co robię źle lub co powinienem/mogę poprawić, ale nie czuję się tak pewnie żeby wysyłać piwa na konkursy.

Poza tym finansowo wysłanie komuś paczki np. z 3 różnymi piwami kosztowało by mnie tyle co wysłanie na konkurs a miałbym trzykrotnie więcej informacji na temat różnych piw.

Co o tym myślicie?

O to, to... też miałem coś takiego na myśli, więc dołączam do prośby

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako członek Sędziowskiej Komisji Szkoleniowej PSPD od pewnego czasu forsuję pomysł, by tego typu ocena stała sie czymś powszechnym oraz by dawała sedziom punkty za ich aktywność (trzeba usiąść, spróbowac piwa, wypełnić arkusz - "prawie jak" na konkursie). Takie docenie pomogłoby sedziom jak Kantor jednak zebrać się na ocenę (też czasem tak mam).

Pytanie, ilu jest zainteresowanych piwowarów poza Lasek & Wisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarzy zainteresowani pomysłem zawsze się znajdą. Myślę że gorzej będzie ze znalezieniem odpowiednich ludzi do oceny. Ja jak zacznie się sezon zacznę robić warke co tydzień. Więc na pewno raz na miesiąc wysłałbym komuś te 4 piwa do oceny. Fajnie by było gdyby przy ocenie znalazły się rady jak zapobiegać danym wadom.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomysł również się podoba. Przydała by się konstruktywna krytyka, aby warzyć lepsze piwo. Tylko fakt wysyłania piwa mi się nie widzi. Bo jak? Pocztą? Kurierem?

Wiesz ja mieszkając w Oslo nie mam innej opcji niż paczka i posten do Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się dogadać regionalnie z sędziami, odpada koszt transportu i dochodzi możliwość poznania ludzi z podobnymi zainteresowaniami z okolicy. Planuje dołączyć do PSPDjak znajdę wolna kasę na członkostwo, tam mogłoby to całkiem sprawnie działać.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko fakt wysyłania piwa mi się nie widzi. Bo jak? Pocztą? Kurierem?

No a czym innym? Zupełnie analogiczna sytuacja do wysyłania piw na konkursy.

 

A może by się dogadać regionalnie z sędziami, odpada koszt transportu i dochodzi możliwość poznania ludzi z podobnymi zainteresowaniami z okolicy. Planuje dołączyć do PSPDjak znajdę wolna kasę na członkostwo, tam mogłoby to całkiem sprawnie działać.

W każdym dużym mieście tak to z grubsza działa. Problem pojawia się jak ktoś w takim nie mieszka.

 

Jak ktoś chce do mnie podesłać to walcie PW i się dogadamy, nie trzeba żadnego oficjalnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.