Skocz do zawartości

Browar Gawron


Rekomendowane odpowiedzi

11.03.2010 godz. 6:20 powoli szykuję się do pracy, przy okazji spoglądam na strony internetowe oferujące zestawy startowe. Jestem strasznie napalony na uwarzenie własnego piwa. Moje marzenie nie może się spełnić od ponad dwóch lat lecz wiem, że dziś jest ten dzień. Wchodzę na stronę WESa. Wypatruje zestaw startowt, wraz z brewkitem. Cena mi odpowiada więc nic nie stoi na przeszkodzie aby wreszcie zamówic to o czym juz dawno myslałem. Zamawiam. Ide do roboty. W czasie pracy co jakiś czas spoglądam na strone WESa i na swojego e-meila. Wreszcie jest potwierdzenie mojej wpłaty. Zamówiłem paczkę z poczty polskiej priorytetem. I teraz mam problem. Czy dojdzie w piatek czy już (niestety) w poniedziałek ? W końcu ma dojśc w ciągu dwóch dni roboczych.

 

12.03.2010. Czekam. Cały dzień w pracy rozmyślam czy paczka dojdzie juz dziś. Przychodze po pracy godz 15:10 nic nie ma. No cóż czekam do 17 i wychodze sie napić piwka barowego :D Około 16 podjeżdża samochód Poczty Polskiej. Myślę, chyba do mnie. Tak do mnie. :D Odbieram pełen radości i szczęscia. Wreszcie po dwóch latach nygustwa mam u siebie w domu zestaw do własnego piwowarzenia. No to jutro zaczynamy :)

 

Trzymajcie kciuki... :D

Edytowane przez ziomal-111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I oto nadeszła wiekopomna chwila. Rozlałem do butelek swoją pierwszą warkę. Troszkę to trwało ale czego się nie robi dla własnego piwka. Piwo tydzień fermentowało na burzliwej i 4 dni na cichej. Za tydzien pierwsza degustacja :D

 

Tymczasem w drugim ferm, ślicznie fermentuje Stout. Jestem z siebie dumny :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelałem warke nr 2 na cichą. Stoucik jak na młode piwo całkiem całkiem. Dziś po 3 dniach od butelkowania spróbowałem Warke nr 1. Nie jest zbyt klarowna. Ale mam nadzieje, że za kilka tygodni się to zmieni. Piana też niewielka. Ale dam temu piwku czas na dojrzanie w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warka nr 1 smakuje już coraz lepiej. Kolegom smakuje a to jest ważne :| W końcu oprócz Lecha i Żubra rzadko coś innego piją :D

Dziś też przelałem warke nr 2 do butelek ;)

Jutro popełnię lagera. Kolejny brew... Mam nadzieję że już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zrobiłem w domku mała imprezkę i zaprosiłem znajomych. Poczęstowałem ich moja 3 warką która stoi w piwnicy ponad miesiać. Wszyscy byli zachwyceni. Mi osobiscie też bardzo smakuje. Dla mnie to moja najlepsza warka. Nic tylko czekac na MŚ za 2 tyg i kosztowac w gronie znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.