Skocz do zawartości

Początki przygody z warzelnictwem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zacząłem interesować się amatorskim warzeniem piwa. Nie miałem nigdy wcześniej niestety doświadczenia w tej sztuce postanowiłem poszukać informacji w internecie na temat tego jak rozpocząć przygodę z warzeniem. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego, począwszy od tego w jaki sprzęt powinienem się zaopatrzyć na pierwszej recepturze kończąc. Błądząc po forum postanowiłem w tym dziale utworzyć temat. Jeśliby jednak były problemy z niedopasowaniem tematu do kategorii byłbym dozgonnie wdzięczny gdyby nastąpiło przeniesienie. Jeżeli zaś o sam artykuł chodzi to chciałbym aby ktoś doradził mi w co bym musiał się zaopatrzyć aby móc rozpocząć swoją przygodę z jak mniemam tą fascynującą sztuką. Zależałoby mi też na tym abyście mi doradzili z tym od uwarzenia jakiego piwa rozpocząć. Osobiście bardzo lubię piwa z gatunku porterów i stoutów jednak sprawdzając przepisy zauważyłem iż prawdopodobnie porter bałtycki nie jest (chyba) najłatwiejszym do uwarzenia piwem. Będę z góry dozgonnie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Kup 2 fermentory. Jeden z kranikiem, drugi niekoniecznie.

Kup Brewkit - jak lubisz piwa ciemne to stout, dry stout, czy na tą pogodę jakieś belgian ale czy weizen. 

 

Powodzenia życzę w zagłębianiu wiedzy nt piwowarstwa. Przed Tobą dużo czytania i później praktyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu zacząłem interesować się amatorskim warzeniem piwa. (...) Będę z góry dozgonnie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. :)

Przejdź przez wątki linkowane na początku piaskownicy.

Rzuć okiem na wpisy na blogach: jeden, dwa, trzy, cztery

Albo co piszą sklepy: jeden.

 

Generalnie leniuszek ;)

PS. Jakiego koloru jest kościół w Skrzatuszu i dlaczego był to kolor majtkowy?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troszkę wiedzy do przyswojenia masz. Na początek najważniejsze to dezynfekcja i temp. Fermentacji. Sprzęt to dwa fermentory kapslownica gar (jesli mówimy o warzeniu ze słodu) i filtrator z oplotu. Kapsle jeszcze by się zdało pare sztuk mieć. Powodzenia...nie zazdroszczę Ci tych początków.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.