Skocz do zawartości

Termin "ważności" ekstraktu płynnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem ekstrakt słodowy, zakładam że wyprodukowany w słodowni Bruntal (charakterystyczna puszka made in czechy). Na nalepce napisano, że data przydatności znajduje się na opakowaniu. Nie znalazłem żadnego nadruku a jedynie na spodzie plastikowej puszki taki wytłoczony okrągły symbol pokazujący 4 - 2017.
Czy kojarzycie czy to może być własnie data przydatności czy może coś innego? Może data produkcji opakowania.
Czy ktoś może orientuje się jaki jest standardowy okres przydatności Bruntala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem ekstrakt słodowy, zakładam że wyprodukowany w słodowni Bruntal (charakterystyczna puszka made in czechy). Na nalepce napisano, że data przydatności znajduje się na opakowaniu. Nie znalazłem żadnego nadruku a jedynie na spodzie plastikowej puszki taki wytłoczony okrągły symbol pokazujący 4 - 2017.

Czy kojarzycie czy to może być własnie data przydatności czy może coś innego? Może data produkcji opakowania.

Czy ktoś może orientuje się jaki jest standardowy okres przydatności Bruntala?

 

Nie stresuj się tym. Puszka jest raczej szczelna a w środku cukier w stężeniu siermiężnym. Data jest, bo być musi, ale nie ma sensu się jakoś bardzo przejmować.

Na cukrze w sklepie nie ma daty "Best before" a dwa lata temu jakieś plany były żeby miał 24 miesiące daty ważności.

Ja mam prawie 2 lata otwartą puszkę płynnego do starterów i jest już dawno po terminie, a "działa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zawartość, bo to sprawdziłem i jest ok. Bardziej czy sklep nie robi klientów w bambuko sprzedając przeterminowany towar. Była informacja na etykiecie firmowej sklepu o dacie a tej brak. Z chmielem podobnie, nie wiem czy dostałem chmiel 2016 czy 2010... :( A tutaj wolałbym mieć pewność.

Edytowane przez Kamilos55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej zapytać w sklepie zamiast na forum?

Co do chmielu, jeśli nie piszą jaki jest rok zbioru to ja bym zrezygnował z zakupów w takim sklepie w ogóle, tym bardziej że widuję sprzedawców którzy nadal próbują sprzedać chmiel 2013...

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sklep online, poza tym podejrzewam, że mógłbym prawdy nie usłyszeć. Rocznik chmielu i %aa był napisany na stronie. Na opakowaniu natomiast było mniejsze %aa i brak rocznika. Więc już raz okłamali.
No nic, temat w zasadzie do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwarzyłem z puchy ktora miała lekko ponad 10 lat. Przywiozłem taką z Finlandii dla brata ale poszła do szafy i tak się zachowała. Piwo wyszło aczkolwiek były już takie lekkie posmaki zleżałego słodu (melasy? nie pamietam juz dokładnie), dochmieliłem trochę i wypiłem....tak że spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sklep online, poza tym podejrzewam, że mógłbym prawdy nie usłyszeć. Rocznik chmielu i %aa był napisany na stronie. Na opakowaniu natomiast było mniejsze %aa i brak rocznika. Więc już raz okłamali.

No nic, temat w zasadzie do zamknięcia.

Serdecznie radzę zmienić sklep.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczynię, w zasadzie moje ulubione sklepy miały przerwy wakacyjne stąd zakup z przypadku.
W każdym razie ekstrakt był ok. Piwo stoi na cichej, z 12Blg zeszło poniżej 3. Wszystko przebiegło normalnie. Smak dobry, aromat chmielu trochę słaby ale dochmielę na zimno i powinno być ok. Goryczka wyszła mi zgodnie z kalkulatorem.

Tydzień po zabutelkowaniu mogę powiedzieć, że ekstrakt był ok, natomiast dał dość słaby efekt aromatyczny. Goryczka jest taka jak miała być ale chmielenie na zimno (przez 4 dni) dało lekki efekt.

Edytowane przez Kamilos55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.