Skocz do zawartości

piwo koncernowe vs. piwo domowe


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To ja wam pokażę prawdziwe piwo. Poczęstowałem ich moim whisky stoutem. I mam z głowy. Wiadomo, że torf pachnie jak pachnie. Udawali, że jest ok., a po minach widziałem, że najchętniej by wypluli.

A jak ja tak zacząłem robić, to większość jest wniebowzięta i to nawet takich, którzy w ogóle za piwem nie przepadają. Może to ja mam dziwnych znajomych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja tak zacząłem robić, to większość jest wniebowzięta i to nawet takich, którzy w ogóle za piwem nie przepadają. Może to ja mam dziwnych znajomych :)

Myślę że to z innego powodu . To ze piwo domowe wcale nie oznacza że akurat zawsze jest najlepsze na świecie i wszystkie konkursy we wszechświecie wygrywa . Jedni robią lepiej drudzy tak sobie , a jeszcze ktoś totalne " siki weroniki " . Akurat  twoje pewnie było udane . Ale sporo domowych (zwłaszcza początkujących )  twierdzi że jego piwo najlepsze a te " leszczy " pojęcia nie mają . A rzeczywistość ..... nie jedno piwo koncernowe biję i to ze sporym zapasem piwa z plastykowego wiaderka na 5-tej  gęstwie po kiszonych ogórkach .

Co do opinii " tyskopijców i życożłopów " . Nic dziwnego tak działa nasz organizm , jak wkładamy coś do ust to najpierw odwołamy się do pamięci i porównujemy z tym co tam w komórkach zapisano pod nazwą piwo czy tam kawior czy obojętnie co . I dopiero porównujemy z tym co próbujemy , a dalej weryfikacja odpowiada wzorcu czy nie , jak nie odpowiada  nie koniecznie stwierdzamy że jest lepsze . To zależy od wielu czynników . Trochu piw domowych spiło się , czy zawsze byli dobre ? Nie , nie , nie . Różnie bywało chmieli łopatą i jeszcze z górki dwie garści , zakrywa wszystko i w smaku męka , wynalazki typu buraków , no chyba  cebuli w piwie nie piłem , nie wspomnę o wadach typu infekcja czy tak okrutnie uwalonych sposobów warzenia tegoż trunku . A tak naprawdę prostego dobrego pilsa czy ale mało kiedy dało się spróbować i stwierdzić że jest rewelka   . Taka rzeczywistość i tak to widzę i to moja opinia i też widać po odsiewach na wszelakich konkursach , proszę gówno burzy z tego nie robić .  A częstować kolegów warto i cieszyć się jak twoje piwo im smakuję faktycznie a nie z uprzejmości zachwalają bo nie wypada .

Generalnie ma smakować piwowarowi  bo robi to pod siebie kochanego a nie dla wuja i szwagra .

 

A i żeby nie było też nie jedno piwo u mnie wyszło do du...y . Trudno żyję się dalej i robi się następne " najlepsze na świecie " ;) .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej przygody z piwowarstwem domowym chyba zbyt natarczywie chciałem nawracać bliskich na moje piwa.Wielu smakowało inni pewnie tylko kurtuazyjnie chwalili nie chcąc sprawić mi przykrości.Po opadnięciu pierwszego podniecenia,że ja tymi rękoma to uczynił dałem na luz,od tamtej pory zawsze jest dla gości kilka koncerniaków w lodówce....Na drugiej eurolagerowej imprezie zaczeli dopytywać czy aby nie mam jeszcze swojego piwka bo dobre i smakuje inaczej i by się chętnie napili hehe Nikt od tego nie zmienił się  geeka kraftowca ale docenili też inne smaki i np szwagry zawsze do mnie chociaż z jakimś regionalnym wpadają i pytają czy dobre :beer: Teraz wiem,że nasze hobby jest tylko dla nas i niema co patrzeć na innych.Jeżeli Tobie smakuje i za koncerniaka byś go nie zamienił to jest sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba wiedzieć kogo czym poczęstować... to jest klucz (miłośnika Harnasiów nigdy bym na przykład nie nakłaniał na mojego Imperial American Stouta)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.