Skocz do zawartości

Drożdżowe krążki w butelce


Rekomendowane odpowiedzi

W piątek wieczorem zabutelkowałem APĘ 13 Blg na US-05. Dziś rano zobaczyłem, że na szyjce, przy powierzchni pojawiły się krążki drożdży. Czy to normalne przy refermentacji? Dodam, że celowo zaordynowałem piwo wyższą temperaturę niż zazwyczaj przy tych drożdżach, czyli około 22 st. - tak w ramach eksperymentu. O to też w sumie chciałem spytać. Jak te drożdże pracuję w temperaturach powyżej 20 st. C. Jakie macie doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wieczorem zabutelkowałem APĘ 13 Blg na US-05. Dziś rano zobaczyłem, że na szyjce, przy powierzchni pojawiły się krążki drożdży. Czy to normalne przy refermentacji? Dodam, że celowo zaordynowałem piwo wyższą temperaturę niż zazwyczaj przy tych drożdżach, czyli około 22 st. - tak w ramach eksperymentu. O to też w sumie chciałem spytać. Jak te drożdże pracuję w temperaturach powyżej 20 st. C. Jakie macie doświadczenia. 

Dwa razy zdarzylo mi sie na US-05 fermentowac w temperaturze otoczenia okolo 21 stopni. 

Za kazdym razem bylem niezadowolony, piwa wyszly mocno estrowe i powoduja nieprzyjemnego kaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperaturę fermentacji - raczej wychodzą kiepsko, estrowo i czasami fuzlowo.

 

Jeśli chodzi o krążek - przeważnie takie coś to raczej biofilm wynikający z infekcji niż drożdże. Ciężko ocenić bez zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto obserwuje piwo w butelce po zabutelkowaniu Przypuszczalnie może być to po prostu zwyczajny objaw re-fermentacji

Ja obserwuję. I okazuje się, że w jakimś sensie niebezpodstawnie, bo jakieś zjawiska zauważalne gołym okiem czasami tam się dzieją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.