Skocz do zawartości

Moja pierwsza warka czyli Weissbier


knurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś uwarzyłem swoją pierwszą (po brewkicie) warkę- Weissbier. Skorzystałem ze "sprawdzonej " receptury z forum, podanej przez roberto_g. Słody; pszeniczny 2 kg, pilzneński 1,6 kg i karmelowy 0,1 kg, ze Strzegomia. Zacieranie wedle Dori 44C, 20 minut, 63C 45 minut i 72 C 20 minut, na koniec mash out oczywiście. Filtracja i wysładzanie bez problemów a na chmielenie dałem pelet Fuggle 20 gram 60 minut. Drożdże zadane w temp 24 C Safbrew wb-06, nastaw odstawiam w temperature 19 C.  BLG brzeczki po gotowaniu wynosiło 14, więc nieco wody dolałem żeby dobić do 18 litrów, co z tego wyjdzie czas pokaże hehe!!! Następna warka to chyba będzie Dunkelweizen na gęstwie.

Edytowane przez knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Gratuluję uwarzenia pierwszej warki z zacieraniem. :) 

Swoje zapiski możesz prowadzić w dziale : http://www.piwo.org/forum/32-zapiski-piwowar%C3%B3w-domowych/

Powodzenia przy kolejnych warkach. 

 

PS. Co za brewkit robiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Gratuluję uwarzenia pierwszej warki z zacieraniem. :)

Swoje zapiski możesz prowadzić w dziale : http://www.piwo.org/forum/32-zapiski-piwowar%C3%B3w-domowych/

Powodzenia przy kolejnych warkach. 

 

PS. Co za brewkit robiłeś? 

Dzięki! Robiłem Gozdawę Golden Ale, właśnie leży na cichej 4 dzień...a teraz lecę spać hej!!!

Edytowane przez knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drożdże zadane w temp 24 C Safbrew wb-06, nastaw odstawiam w temperature 19 C

 

Następnym razem, używając WB-06, spróbuj zadać je w niższej temperaturze (12-14C), fermentuj w 16-17C i potem stopniowo ją podnoś nawet do 20C-22C. Możesz też spróbować zadać tych drożdży mniej (underpitching) w celu uzyskania bardziej wyrazistych smaków bananowych (jeśli takowe lubisz w piwach pszenicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robiłem Gozdawę Golden Ale

 

Cudów się nie spodziewaj po brewkitach marki Gozdawa (i przy każdych innych też nie, ale po Gozdawie w szczególności...;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zrobi jak się klimat ochłodzi, u mnie w domu najzimiejsze pomieszczenie ma 18.5 C a lodowki jeszcze nie skonstruowalem.

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gozdawy to od czegoś musialem zacząć, i to całkiem przypadkowe było. Nie dawałem cukru tylko ekstrakt więc może będzie spoko.

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.