Skocz do zawartości

Tragedia, proszę o pilną pomoc! BRAK areometru


Enrike

Rekomendowane odpowiedzi

Robię piwo z tego przepisu:
https://brewness.com/pl/recipe/eureka-single-hop-12degblg/view
Chce uzyskać 25 l piwa finalnie. W trakcie wysładzania areometr spadł i się zbił. Nie wiem teraz kiedy przestać wysładzać. W fermentatorze mam już 15 l. Co zrobić gdy nie mam gdzie kupić i kiedy przestać wysładzać?

Edytowane przez Enrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio chodzi o glukometr? Myślałem że cukrzyk czeka ratunku...

 

wysładzałbym do objętości którą planuję gotować czyli 25l + na odparowanie powiedzmy 2-3

No a jak chcesz wg przepisu to przecież tam jest jak byk objętość gotowanej brzeczki: 33.9 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię piwo z tego przepisu:

https://brewness.com/pl/recipe/eureka-single-hop-12degblg/view

Chce uzyskać 25l piwa finalnie. W trakcie wygłaszania wypadł mi glukometr i się zabił. Nie wiem teraz kiedy przestać wyłączać. W fermentatorze mam już 15l. Co zrobić gdy nie mam gdzie kupić i kiedy przestać wysładzać?

Cześć, bez paniki, zrób do 22 litrów jeśli dokładnie z tego przepisu, raczej nie osiągniesz wydajności 75% coś odparuje i będzie Ok. A jak będzie np 2blg więcej to lepiej niż dwa mniej w tym przypadku.

 

Zostaw sobie. Na koniec gotowania zapasteryzowaną próbkę w słoiku żebyś mógł zmierzyć ekstrakt jak kupisz reflektometr, tak na szybko to myśle ze w psb kupisz albo w liroy merlin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Robię piwo z tego przepisu:

https://brewness.com/pl/recipe/eureka-single-hop-12degblg/view

Chce uzyskać 25l piwa finalnie. W trakcie wygłaszania wypadł mi glukometr i się zabił. Nie wiem teraz kiedy przestać wyłączać. W fermentatorze mam już 15l. Co zrobić gdy nie mam gdzie kupić i kiedy przestać wysładzać?

Cześć, bez paniki, zrób do 22 litrów jeśli dokładnie z tego przepisu, raczej nie osiągniesz wydajności 75% coś odparuje i będzie Ok. A jak będzie np 2blg więcej to lepiej niż dwa mniej w tym przypadku.

 

Zostaw sobie. Na koniec gotowania zapasteryzowaną próbkę w słoiku żebyś mógł zmierzyć ekstrakt jak kupisz reflektometr, tak na szybko to myśle ze w psb kupisz albo w liroy merlin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o cukrzyka, a o piwa życie chodzi. :)

Poprawiłem co nie co. Pisałem na szybko bo jestem w trakcie wysładzania więc bardzo nie zwróciłem uwagi :( 

Dzięki za odpowiedzi! Super! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.