Skocz do zawartości

Piwo w Niemczech.


dpiast

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę tydzień w Niemczech, obok granicy z Holandią. Nie bardzo znam się na tutejszych browarach więc kupuje trochę w ciemno. Ktoś coś poleca?

 

Pierwsze zakupy to to co widać na zdjęciu poniżej. Coś wartego uwagi? Generalnie nie widzę w sklepach piw rzemieślniczych, brak tutaj amerykańców itp.

25fc7e635845bea054c2583dab9d9b4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak zacząć testy. Tutaj obok mam hurtownie piwa, soków i wody. Dobre ceny i w detalu można brać. Mam kilka dni, wypije po jednym z każdego co mają jak się uda :-D Tylko nigdzie nie widzę piw typu APA, IPA. Czyżby niemieccy piwosze nie lubieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Patrzą na to co oferuje Żabka i stacje benzynowe które wprowadzają śladowe ilości ale jednak kraftu to chyba u nas nie jest z tym tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rothaus (pierwszy z lewej) dobry browar ktory robi piwo w okolicach Schwarzwaldu. Jedna z moich ulubionych pszenic.

 

Erdinger rowniez, ale w wersji urweisse i to najlepiej z beczki - najintensywniejsza pszenica i gozdzik, jakie czulem w weizenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to nie pozostaje nic innego jak zacząć testy. Tutaj obok mam hurtownie piwa, soków i wody. Dobre ceny i w detalu można brać. Mam kilka dni, wypije po jednym z każdego co mają jak się uda :-D Tylko nigdzie nie widzę piw typu APA, IPA. Czyżby niemieccy piwosze nie lubieli?
Jak w niemczech jesteś to testuj niemieckie. O nową falę u niemca ciężko.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najintensywniejsza pszenica i gozdzik, jakie czulem w weizenach

A ta pszenica to niby jaki ma smak ?

 

 

Przepraszam pisałem w pośpiechu - chodziło oczywiście o banana ;)

 

Co do nowej fali to jest obecna w większych marketach na osobnych półkach. Ale przy cenach ok 0,70 do 1 euro za naprawdę smaczne niemieckie piwo, a 4-5 euro za amerykańskie wynalazki (bo takie są Niemców opinie) + biorąc pod uwagę ich dość silny lokalny patriotyzm do rodzimych trunków, to ciężko o sukces. Ale do kupienia są.

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to nie pozostaje nic innego jak zacząć testy. Tutaj obok mam hurtownie piwa, soków i wody. Dobre ceny i w detalu można brać. Mam kilka dni, wypije po jednym z każdego co mają jak się uda :-D Tylko nigdzie nie widzę piw typu APA, IPA. Czyżby niemieccy piwosze nie lubieli?

Jak w niemczech jesteś to testuj niemieckie. O nową falę u niemca ciężko.
Taki też mam zamiar. Póki co to poszły dzisiaj cztery ze zdjęcia. I wszystkie smaczne. Jutro nowy dzień i nowe piwo. Muszę sprawdzić w necie czy nie ma tu jakiegoś browaru do zwiedzania w okolicy. :-) Aaaa jutro jadę do Holandii do Velno, też coś muszę tam kupić na testy.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna IPA jaką znalazłem przypadkiem podczas kupowania pieczywa :-D I do tego taki bączek wpadł mi w oko. c80c0eb7e1c5e0c4c7b521e81ea73625.jpg

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę tydzień w Niemczech, obok granicy z Holandią. Nie bardzo znam się na tutejszych browarach więc kupuje trochę w ciemno. Ktoś coś poleca?

 

Pierwsze zakupy to to co widać na zdjęciu poniżej. Coś wartego uwagi? Generalnie nie widzę w sklepach piw rzemieślniczych, brak tutaj amerykańców itp.

25fc7e635845bea054c2583dab9d9b4e.jpg

Zerknij tu

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1c8u-bDeYhEAo6FLsg77TPE2DG88&ll=57.48040331744631%2C7.239990250000005&z=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.