Skocz do zawartości

Pierwsze warzenie,zacieranie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj uwarzyłem pierwsze piwo i od razu z zacieraniem i mam kilka pytań. Po wyczytaniu typ padł na sweet stout podobno wybacza dużo błędów . Recepturę ułożyłem w Brewtarget na wzorcu tej http://www.wiki.piwo.org/Stout_Opalenicki,_Andrzej_Smyk_(anteks)

A moje to:

1,6 kg Pilzneński

1 kg Pale ale

250g Czekoladowy Ciemny

Chmiele:

10g Lubelski 1h

18g Lubelski 30min

20g Lubelski 10min

1g Mech irlandzki 15min

Drożdże  S-33

Wiem słaba różnorodność chmielu ale musiałem go już zużyć

Warka 10l  12,5 Blg

Pytanie jak dobrać ilość wody do wysładzania bo miałem problem z pomiarem blg

i czy jest jakaś tabela z przeliczeniem błędu bo przy wysładzaniu 60-75 stopni przekłamuje ? próbki chłodziłem a to uciążliwe

 

Mam kraniki białe Biowina i gwint na filtrator zwęża 3/4 cala za duży 1/2 za mały czytałem o tym że jest z tym problem

ale na szybkości wymyśliłem chustę serowarską dokładnie klinek  wypchany wężem całość a dokładniej chusta nakręcona pod nakrętkę od kranika coś jak Hop Stopper zrobiło robotę  :) przy następnej warce zrobię zdjęcie ;)

 

Wnioski : Nie do końca w stylu raczej ale pierwsze.

Piwo troszkę za jasne wyszło i czy coś można poprawić na cichą i nwm czy nie za dużo chmielu

i co następne ? najlepiej z tej gęstwy

 

 

 

 

Edytowane przez Browar Ustecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam kraniki białe Biowina i gwint na filtrator zwęża 3/4 cala za duży 1/2 za mały czytałem o tym że jest z tym problem

Kup kranik, który ma w opisie, że 3/4 i że pasuje do filtratora.

Jakiego sobie piwa nawarzyłeś takie wypijesz. Ja bym nic z cichą nie kombinował, bo następny post napiszesz w dziale "infekcje".

Pierwsze piwo i tak przeważnie najlepsze i zawsze smakuje   :P 

 Gęstwę z drożdży bez problemu możesz użyć a na tych drożdżach to chyba wiele piw można zrobić bo wyczytałem, że są uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam kraników z Biowin-u i one mają inny gwint. Rozwiązałem problem kupując nypel jednostronny. Na stronę z gwintem zakręcam oplot a druga strona nypla bez gwinta wchodzi na wcisk w kranik i jest szczelnie. Bezproblemowo wchodzi i mogę go wyjąć i założyć do innego fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy jest jakaś tabela z przeliczeniem błędu bo przy wysładzaniu 60-75 stopni przekłamuje ?

https://www.brewersfriend.com/hydrometer-temp/

 

Ale łatwiej wysładzać do objętości.

Do objętości czyli na np.3kg wsadu 5l wody do wysładzania nwm 1 do 2 czy do ilości brzeczki przed warzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysładzaj do ilości brzeczki z uwzględnieniem strat takich jak odparowanie, chmieliny po gotowaniu czy drożdże po fermentacji. Straty zależą od wielkości garnka, czasu gotowania ilości chmielu w garze, posiadanego sprzetu. Skoro to pierwsza warka to musisz opanować swoją warzelnię, zapamiętać czy zapisać straty i przy kolejnej warce to uwzględnić. Podobnie z wydajnością, sprawdź po gotowaniu ile ci wyszło blg (na początku zwykle mniej niż w przepisach innych) i na tej podstawie modyfikuj kolejne zasypy do swojej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do objętości czyli na np.3kg wsadu 5l wody do wysładzania nwm 1 do 2 czy do ilości brzeczki przed warzeniem

 

Na 3 kg słodu dałbym 9l wody do zacierania i tyle samo do wysładzania. 

Powinno być ok 15l przed gotowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.