Skocz do zawartości

Browar domowy ETBeer.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich piwowarów i piwowarki domowe!

 

O mnie:

Mam na imię Eryk, mieszkam w Białymstoku. Piwowarem domowym jestem od niedawna - pierwsze swoje piwo uwarzyłem w marcu, od tego czasu warzę regularnie, a teraz, gdy już skończyłem studia i przyszły wakacje, mam zamiar naprawdę intensywnie spędzić to lato. Niektórzy mieszkańcy Białegostoku mogą mnie kojarzyć, gdyż pracowałem przez ostatnie pół roku w popularnym pubie z piwem kraftowym. Stamtąd też wyniosłem swoją wiedzę n/t kraftu, spróbowałem setek piw (ot, taka praca  :D) w różnych stylach i mogę nieśmiało powiedzieć, że troszkę się już znam i wiem, co to dobre piwo, mimo krótkiego stażu (mocno w krafcie. Brakuje mi jeszcze kursu sensorycznego i wtedy ewentualnie będę mógł powiedzieć, że się znam trochę bardziej  ;)

 

W Białymstoku niestety nie warzę, ze względu na brak warunków do tego. Warzenie odbywa się w domu mojego brata, jakieś 100km stąd, wobec czego przyjeżdżam głównie na warzenie. Jako, że sam nie mam możliwości pilnować fermentującego piwa - robi to mój brat, stąd też nazwa browaru. Podział obowiązków jest, myślę, sprawiedliwy: ja zajmuję się układaniem receptury i zamówieniami, warzymy razem, a samej fermentacji i czynności takich jak chmielenie na zimno czy butelkowanie pilnuje mój brat i do tej pory sprawdza się to całkiem dobrze :)  Aktualnie na koncie mamy 5 warek, z czego 2 jeszcze stoją na burzliwej. 

 

Bloga będę pisał ku własnej przyjemności, a jak ktoś coś z tego wyniesie - to tym bardziej będę szczęśliwy.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez jestem z Bialegostoku, mam troche sprzetu i sporo wolnego miejsca w niezamieszkalym domu w ktorym po malej adaptacji mozna bylo by zrobic fajna warzelnie.

Moze jakies wspolne warzenie?

 

Pozdrawiam

Bardzo miło, że napisałeś - niestety, ale chroniczny brak czasu mi na takie rzeczy nie pozwala raczej, bo warzę tylko przy okazji wypadów do rodzinnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.