Skocz do zawartości

Dożdże FM25 po terminie


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem w lodówce FM 25 z datą ważności do 26-02-2017 które były w styropianowym pojemniku i zastanawiam

się czy coś z tego będzie jeszcze można zrobić. Planowałem Blonda. Czy zrobić jakąś 10% brzeczkę 1 litrową

i wlać do niej te drożdże i wstawić na dobę do mieszadła?. Czy tak stare drożdże firmy FM jeszcze powstaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstać mogą, jednak niekoniecznie wyjdzie z tego super piwo! Ja się nie raz przejechałem na przeterminowanych. Przynajmniej pierwszy pasaż wychodził dość słabo (chociaż ostatnio z braku laku musiałem użyć przeterminowanych (ok miesiąca), bo się okazało że FM robi se przerwę wakacyjną dla FM11, ale zrobiłem  starter 2 stopniowy i zadana do brzeczki 10 blg - piwo zapowiada się fajnie). Twój wybór, czy za 25 plnów opłaca się ryzykować wylanie kilku godzin pracy. Drożdże z lutego pewnie bym spróbował namnożyć, ale tylko dla fanu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie użyłbym tych drożdży po porządnym starterze takim 2 litry. Belgi są trochę żywotniejsze moim zdaniem niż pozostałe drożdże. Choć pół roku to sporo sprawdź czy w ogóle odpalą się w starterze ;)

 

Powstać mogą, jednak niekoniecznie wyjdzie z tego super piwo! Ja się nie raz przejechałem na przeterminowanych. Przynajmniej pierwszy pasaż wychodził dość słabo (chociaż ostatnio z braku laku musiałem użyć przeterminowanych (ok miesiąca), bo się okazało że FM robi se przerwę wakacyjną dla FM11, ale zrobiłem  starter 2 stopniowy i zadana do brzeczki 10 blg - piwo zapowiada się fajnie). Twój wybór, czy za 25 plnów opłaca się ryzykować wylanie kilku godzin pracy. Drożdże z lutego pewnie bym spróbował namnożyć, ale tylko dla fanu :-)

 

Czy ja wiem dostawałem często drożdże np. podczas PiwoWarZone we Wrocławiu, które miały 2 tygodnie do końca terminu, odpalałem je trzy miesiące po terminie robiąc porządny starter i pierwsze piwa wychodziły całkiem przyzwoite. Moim zdaniem kluczem tu jest porządny starter (można się pokusić o pożywkę) plus porządne natlenienie brzeczki oraz oczywiście dobrze poprowadzona fermentacja. Ludzie używają rok po terminie Wyeasty i WLP fakt, że czasem jest loteria, ale jak ruszą to piwka normalnie wychodzą. Choć sam nie polecam tego i uważam im świeższe drożdże tym lepsze (wyleczyłem się też z kupowania przeterminowanych) to z ciekawości puściłbym starter na nich ;)

 

Tak z ciekawostek znalazłem w szafce gęstwę z warki 44 ;) Wyeast Belgian Witbier 3944 nie wiem po co je zostawiłem. Po 5 latach wrzuciłem je do brzeczki 10 blg. Po 24 h fermentowały, po kilku dniach skończyły - piwo paskudne aldehyd octowy i lekki merkaptan z autolizą, ale jakby się pokusić o przepłukanie tej gęstwy oraz dwu stopniowy starter podejrzewam, że by spokojnie odżyły te drożdże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam zupełnie nie polecam używania tak starych drożdży, u mnie to nigdy nie kończyło się dobrze, a tyle po terminie to jeszcze nie używałem.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.