Skocz do zawartości

Butelki


Rekomendowane odpowiedzi

Można. Niektórzy odrzucają taką możliwość, bo czują "plastik" w piwie. Jeżeli Ty nie czujesz i nie przeszkadza Ci estetyka takiej formy przechowywania piwa to lej śmiało.

 

Też swego czasu rozważałem takie rozwiązanie - lać w pety 1,5L piwa przeznaczone na imprezy do "masowego" spożycia. Na razie butelek szklanych nie brakuje, no i mam kegi 19L, więc nie mam na to ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Przy dużym nagazowaniu piwa zakrętka puchnie i się rozszczelnia.

Tu pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić - miałem już tak nagazowane pety że lewo stały bo miały zaokrąglone denko i były absolutnie szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PET są dobre na sam początek, bo z pewnością lepsze jest szkło. Zalety szkła to o wiele dłuższa możliwość przechowywania piwa. A kapslownica to wydatek 50zł bo te tanie młotkowe to niewarte niczego podobno. Dodam że opracowałem także taki mały myk ;) że przed zakręceniem zostawiamy oczywiście 4 cm luzu na gaz. A żeby uniknąć powietrza w butelce co przerabia się na kwas to naciskamy je lekko i zakręcamy z całym płynem. Podczas gazowania ładnie się "wyprostują" i nabiją CO2. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PET są dobre na sam początek, bo z pewnością lepsze jest szkło. Zalety szkła to o wiele dłuższa możliwość przechowywania piwa. A kapslownica to wydatek 50zł bo te tanie młotkowe to niewarte niczego podobno. Dodam że opracowałem także taki mały myk ;) że przed zakręceniem zostawiamy oczywiście 4 cm luzu na gaz. A żeby uniknąć powietrza w butelce co przerabia się na kwas to naciskamy je lekko i zakręcamy z całym płynem. Podczas gazowania ładnie się "wyprostują" i nabiją CO2. ;)

Ale co2 zamiast nasycać piwo , prostuje butelkę. Może lepiej sypać mniej środka do refermentacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.