Skocz do zawartości

REGULATOR REX-C100


MIRAS62

Rekomendowane odpowiedzi

REGULATOR REX-C100 + SSR40A + CZUJNIK termostat (6692391087)

Czy ktoś pracuje na tym regulatorze jeśli tak to czy można kilka słów celem przybliżenia zasady działania.

Edytowane przez MIRAS62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULATOR REX-C100 + SSR40A + CZUJNIK termostat (6692391087)

Czy ktoś pracuje na tym regulatorze jeśli tak to czy można kilka słów celem przybliżenia zasady działania.

Do jakiego sprzętu ten sterownik?

Z takim termostatem nie miałem przyjemności ale może coś innego polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 l dwie grzałki po 2000w jeszcze brakuje mi regulatora obrotów do pompki  której też jeszcze nie mam (na początek myślę że to będzie polar z powodu niskiej ceny a z czasem coś lepszego się kupi ale no właśnie ale prowizorki są najlepsze) :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego do witryny chłodniczej. Działa bez zarzutu. Myślę że grzałki też obsłuży.

Ma opcję grzania i chłodzenia. Jeśli temat okaże się pomocny to narysuję Ci schemat i wrzucę tutaj.

Mam w planach budowę kadzi zaciernej na grzałkach 2000 W + 1500 W w zimie i planuje obsłużyć to takim sterownikiem.

Edytowane przez hedgehog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to o co pyta autor. Ten o którym mowa ma algorytm PID. Dzisiaj zamówiłem sobie taki do sterowania temperaturą w wędzarni. Z wyczytanych informacji na ta przewagę nad normalnym stc że minimalizuje wahania temperatury

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ralphinistrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego do witryny chłodniczej. Działa bez zarzutu. Myślę że grzałki też obsłuży.

Ma opcję grzania i chłodzenia. Jeśli temat okaże się pomocny to narysuję Ci schemat i wrzucę tutaj.

Mam w planach budowę kadzi zaciernej na grzałkach 2000 W + 1500 W w zimie i planuje obsłużyć to takim sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULATOR REX-C100 + SSR40A + CZUJNIK termostat (6692391087) do tego dołożyłem radiator dalszy etap ewolucji to RBi 3 a rex pójdzie do wędzarni na razie wędzarnia jest drewniana ala toy toy ale do jesieni planuję budowę nowej z paleniskiem tradycyjnym ale  z dodatkowymi grzałkami i agregatem dymu 2 in 1 i wtedy rex będzie kontrolował temp.podczas grzania elektr. a zawór-miarkownik ciągu będzie regulował szybrem w zależności od nastawionej temp.podczas zadymiania drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka urządzeń na tym sterowniku , co chcesz wiedzieć ?

Jak programujesz rexa , czy oprócz zadanej temperatury można ustawić czas podtrzymania zadanej temp.a potem jak ustawiasz kolejną fazę tj. temp.i czas i co jeszcze na nim możesz ustawić .

Takie wprowadzenie pozwoli mi szybciej okiełzać sterownik.

Czy masz sterownik podpięty jeszcze pod jakiś program komputerowy celem dalszej automatyzacji.

Co masz jeszcze podpięte w swojej stacji kontroli.

Sorry za tyle pytań ale jestem jeszcze zielony jak te piwo zielone. Z góry dzięki. Masz u mnie browara :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REX C-100 to prosty termoregulator z funkcja PID i wyjściem alarmowym i to wszystko. Żadnych czasów trzymania temperatury nie ustawisz. zadajesz temp. zadaną a regulator stara sie ją utrzymac i tyle. Jak wyłączysz PID to działa jak zwykły regulator z histerezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby dodać jakiś czasomierz elektr. zadajesz czas np 15 min po upływie czasu włącza się alarm wtedy   zmieniasz temperaturę na Rex  i ustawiasz zegar na kolejne 10 min. itd.

Edytowane przez MIRAS62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.