Skocz do zawartości

Cicha czy nie? Piwo z ekstraktów.


Enrike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że temat pojawia się dość często ale jak czytam tematy o infekcji piwa ludzie piszą, że przy takiej pogodzie i temperaturze powietrza lepiej pominąć przelewanie na cichą. Gatunek warzony to 'Saison' na drożdżach 'French Saison M29' z ekstraktów (płynnych), chmiel gotowany w siatce. Czy warto ryzykować i czy może są style przy których się tego nie robi?

Edytowane przez Enrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile ważył?

 

A tak poważnie to jakiś cel przelewania masz konkretny czy przelewasz bo tak mówio ?

 

Podsumowując, jak masz po co to przelej. Jak nie masz po co to odpowiedź przyszła sama.

Edytowane przez Skajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile ważył?

 

A tak poważnie to jakiś cel przelewania masz konkretny czy przelewasz bo tak mówio ?

 

Podsumowując, jak masz po co to przelej. Jak nie masz po co to odpowiedź przyszła sama.

 

Ważył dość sporo, trudno fermentor podnieść ;) (autokorekta)

Chciałem przelać bo tak mówią, że jak nie to piwo trąci drożdżowym trupem. Można by było się pobawić i zlać połowę warki na cichą i sprawdzić ale to zabawa.

Może ktoś z własnej autopsji wie czy są style gdzie 'cicha' jest absolutnie konieczna lub są i takie gdzie to tylko zbędne ryzyko? :)

Edytowane przez Enrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałem przelać bo tak mówią, że jak nie to piwo trąci drożdżowym trupem.

Poniżej miesiąca - półtora fermentacji bzdura.

 

 

 

Może ktoś z własnej autopsji wie czy są style gdzie 'cicha' jest absolutnie konieczna lub są i takie gdzie to tylko zbędne ryzyko? :)

Wg mnie to jak nie zbierasz drożdży tudzież nie planujesz dłuższego leżakowania to zbędne jest przelewanie. Ja sam praktycznie żadnego ze swoich piw nie przelewam, kiedyś przelewałem.  Uważam, tak jak pisze Anteks, sam musisz ocenić czy warto zlewać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z własnej autopsji wie czy są style gdzie 'cicha' jest absolutnie konieczna lub są i takie gdzie to tylko zbędne ryzyko? :)

 

Wydaje się, że wskazanie do "cichej" w osobnym naczyniu to wcześniejszy zbiór gęstwy, chmielenie (ew. inne dodatki) na zimno, dodatkowe klarowanie (np. żelatyną, być może cold crash),

dłuższe dojrzewanie (ale powyżej kilku[nastu] tygodni lałbym w szklany balon).

 

Piszę "cichej" (w cudzyslowiu), bo ona następuje płynnie po burzliwej i trwa tyle ile trwa, a nie że zmiana naczynia to zmiana fazy fermentacji :)

Edytowane przez paradox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety utarło się że piwo powinno być przelane bez większego powodu na "cichą". Ja osobiście dawno odszedłem od tej praktyki (tak samo jak od chmielenia na zimno) chyba ze zbieram gęstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy chmiel, dodatkowa robota, potencjalna infekcja, dodatkowa ekspozycja na tlen, Malo trwale efekty zwłaszcza ze przeciętnie mam zawsze 60l buforu piwa wiec ciężko by było szybko spijać. Na konkursy tez nie robię...bardziej się skupiam na fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy chmiel, dodatkowa robota, potencjalna infekcja, dodatkowa ekspozycja na tlen, Malo trwale efekty zwłaszcza ze przeciętnie mam zawsze 60l buforu piwa wiec ciężko by było szybko spijać. Na konkursy tez nie robię...bardziej się skupiam na fermentacji.

... trzeba odfiltrować chmieliny, chcąc zebrać gęstwę wypadałoby zlać na cichą, nie chce mi się :polew: coś o tym wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... trzeba odfiltrować chmieliny, chcąc zebrać gęstwę wypadałoby zlać na cichą, nie chce mi się
Ostatnio z tego samego powodu zamiast chmielić na zimno, dałem chmiel do termosu z woda ~70stopni, zostawiłem na weekend i wlałem przed rozlewem do piwa. Jeszcze równolegle klarowałem żelatyną, więc kolejny powód, żeby nie dawać chmielu do wiadra. Chyba zadziałało, bo aromat był super, ale nie wiem czy nie byłoby takie same bez tego zabiegu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dodatkowy chmiel, dodatkowa robota, potencjalna infekcja, dodatkowa ekspozycja na tlen, Malo trwale efekty zwłaszcza ze przeciętnie mam zawsze 60l buforu piwa wiec ciężko by było szybko spijać. Na konkursy tez nie robię...bardziej się skupiam na fermentacji.

... trzeba odfiltrować chmieliny, chcąc zebrać gęstwę wypadałoby zlać na cichą, nie chce mi się :polew: coś o tym wiem :D

 

dokladnie o to chodzi...lenistwo. Aczkolwiek wróciłem do ziewania piwa znad drożdży do rozlewu...nie koniecznie rozlew musi być tego samego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.