Skocz do zawartości

Kapslownica Ornelia vs. Grifo


JanuszMyszyński

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że był temat kapslownic, ale chciałbym spytać czy Grifo http://twojbrowar.pl/pl/butelkowanie/970-kapslownica-stolowa-grifo.htmlrózni się czymś od Ornelii http://allegro.pl/profesjonalna-kapslownica-stolowa-ornelia-wloska-i5097489570.html. Bo mam okazję tę drugą kupić za 5 dyszek. 

Edytowane przez JanuszMyszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Grifo i (przez chwilę) Ornelii, Grifo wydawała mi się stabilniejsza, solidniejsza i wygodniejsza do regulowania wysokości poszczególnych butelek.

 

A tak poza konkursem jeżeli naprawdę dużo kapslujesz / lubisz mieć wygodnie, to kupuj od razu Grifo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Grifo i (przez chwilę) Ornelii, Grifo wydawała mi się stabilniejsza, solidniejsza i wygodniejsza do regulowania wysokości poszczególnych butelek.

 

A tak poza konkursem jeżeli naprawdę dużo kapslujesz / lubisz mieć wygodnie, to kupuj od razu Grifo HD.

Jarzyn z całym szacunkiem ale cały czas używam normalnej gifo i z tej mieszaniny butelek co mam to tylko do kilku czeskich butli muszę zmieniać położenie bo są sporo wyższe od normalnych pólitrówek - mam je w oddzielnej skrzynce więc żaden problem. Sam zakres ruchu głowicy jest na tyle duży że pomimo różnych butelek przez te 3 skrzynki co butelkuje na raz nie ma potrzeby regulacji. Myślę że kupowanie wersji HD nie jest jakoś specjalnie uzasadnione ekonomicznie jeśli nie butelkuje się naprawdę dużych ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja mam innego dostawcę opakowań i taki miks butelek, że co rusz musiałem zmieniać ustawienie głowicy, co przy kapslowaniu 80-100 butelek jednorazowo było dla mnie dość uciążliwe.
Poza tym, napisałem wyraźnie że o HD to dygresja, a co do uzasadnienia ekonomicznego, to wygoda najczęściej nie idzie w parze z ekonomią.
 
Reasumując, z pary Ornelia vs. Grifo polecam Grifo, a jak ktoś ma dużo różnych butelek, szkoda mu czasu na sortowanie, dużo kapsluje i lubi mieć wygodnie polecam HD.

 

Z całym szacunkiem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak wtrącę się nie śmiało . A jaki problem posortować butelki po wysokości ? Chwila roboty a o ile mniej zamieszania , jak już trzeba tą głowicę zmieniać . U mnie czasami dla kilka butelek brakuję dość dużego zakresu na mojej kapslownice , no to poszedłem na łatwiznę i przygotowałem dwie podkładki , szubko i bezboleśnie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 

 

Używałem Grifo i (przez chwilę) Ornelii, Grifo wydawała mi się stabilniejsza, solidniejsza i wygodniejsza do regulowania wysokości poszczególnych butelek.

 

A tak poza konkursem jeżeli naprawdę dużo kapslujesz / lubisz mieć wygodnie, to kupuj od razu Grifo HD.

No właśnie nie kapsluję zbyt dużo. Jedna warka w miesiącu to maks. Ale Greta mi się buntuje, więc chce kupic stołową. I pytanie czy Ornelia różni się czymś od Grifo. Bo jednak Grifo HD jest chyba faktycznie dla tych którzy warzą często. Nie ukrywam też, że cena nie jest dla mnie obojętna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Regina - tańszy klon heavy duty

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Tańszy i zgrabniejszy, bo ma tylko jedną belkę w pionie i można zjechać całym mechanizmem kapslującym w dół (a nie tylko prętem z głowicą, jak w Grifo HD). Tylko przełożenie na dźwigniach jest trochę za małe, trzeba użyć siły przy kapslowaniu (choć może to kwestia wyrobienia głowicy, po 200+ butelkach chodzi jakby lżej).

No i ma magnes w głowicy, a z pomocą głowicy z allegro zaciska także kapsle 29 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No właśnie, ta kapslownica Revolution wygląda kozacko. Ktoś jeszcze na doświadczenia z nią?

Jak dla mnie bomba, ale chce wiedzieć czy nie ulega zanadto reklamie. Proszę o uwagi praktyczne, czy lepsza Grifo hd z korba, czy ta wajha w grifo nie daje zbyt dużo możliwości ruchu? W sensie nie równe lub krzywe naciśnięcie rujnuje kapsla piszesz niepomiernie dociskanie? Jednak ruchu korba na zasadzie mechanizmu nie daje żadnych możliwości skopania zacisku kapsla?

Pytam bo kupiłem kapslownicę ręczna dwuramienną, a że mistrzem manualnym i precyzji nie jestem to wczoraj przy kapslowaniu cydru przeżyłem gehennę.

BTW, Czy te stołowe są bardziej precyzyjne, czy też trzeba mocno uważać na ogłaszanie kapsla, te ręczne to chyba jakiś horror jest dla mistrzów yogi...

Dziękuję z góry za spostrzeżenia i porównania.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szo napisał:

Proszę o uwagi praktyczne, czy lepsza Grifo hd z korba, czy ta wajha w grifo nie daje zbyt dużo możliwości ruchu? W sensie nie równe lub krzywe naciśnięcie rujnuje kapsla piszesz niepomiernie dociskanie? Jednak ruchu korba na zasadzie mechanizmu nie daje żadnych możliwości skopania zacisku kapsla?

 

ja zabutelkowałem na grifo hd ponad 30 warek i nie miałem sytuacji gdzie uszkodziłem kapsel. nawet jak butelka stoi nierówno to nie ma opcji zeby butelka pekla lub cos sie stalo z kapslem.

osobiście polecam grifo hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grifo HD od początku. Nie zmarnowałem ani jednej butelki, ani jednego kapsla.
Wysokość butelek mnie nie interesuje.
Bardzo dziękuję, przekonuje się, że czas na porządną, stołową kapslownicę. Tylko miejsca coraz więcej na sprzęt potrzeba...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze jakies podsumowanie? Kupic grifo hd czy moze jednak revolution? Ta druga jak dla mnie duzo lepiej sie prezentuje.

Ps. Dzisiaj dotarla do mnie korkownica do wina, przekozak, butelki tylko wyciagam ze zmywarki i dzisiaj korkuje trojniaka.bfc1f0f493509ea2f1317f3adc17dfcb.jpg

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.