Skocz do zawartości

Miał być american stout a jest...


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o moją warkę #21 http://www.piwo.org/topic/21618-browar-domowy-ąę/?p=448862

jestem po pierwszej degustacji i uczucia mam mocno ambiwalentne. Na węch i smak to wyszła zajebista AIPA, Dołączając wzrok można orzec że to black AIPA. Pewnie słaby jestem sensorycznie, ale nie patrząc na piwo nie powiedziałbym że degustuję ciemne.

No i przede wszystkim brak cech stouta. Nie czuć paloności żadnej, ani w aromacie ani w smaku. 

Zero popielniczki. Zero śladów ciemnego piwa. Po prostu festiwal chmielu. Robiłem już piwa mocniej goryczkowe według wyliczeń IBU, ale dopiero tutaj jest ogień :) goryczka cud, atakuje rasowo, drapie po gardle i podniebieniu.

Ogólnie piwo mi bardzo smakuje, mimo że jest bardzo młode, ale trzeba wyciągnąć wnioski, dlaczego jest jak jest. Czy jęczmień prażony Optimy to nie to samo co jęczmień palony? Byłem ostrożny i dałem go na ostatnie 20 minut zacierania. Kolor oddał, ale paloność uciekła. Kolejny "stout" na podobnym zasypie już fermentuje i nic nie zmienię, ale w planach jest RIS i wolałbym żeby przypominał stouta zamiast imperialnego CDA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jest też 400g słodu czekoladowego, który jakieś tam palone maki powinien oddać. Co prawda jasny czekoladowy brałem tylko z Fawcetta, nie z Optimy, ale na moje powinien być wyraźnie kawowy w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio robiłem Amercican Stouta Iperialnego (co prawda z ekstraktów - link)  i dodałem 0,25kg jęczmienia palonego (zacierałem godzinę). Użyte chmiele to Marynka 30g i Simcoe 100g. Póki co smaki palone przykrywają chmielowe... Aczkolwiek u mnie dodatkowo ciemny ekstrakt... (1,7kg)

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po kilku tygodniach aromat chmielowy lekko siadł i paloność się zaczęła przebijać, ale i tak IMO piwu bliżej do black IPA.

Dałem piwo do degustacji koledze na co dzień mieszkającemu w UK, to od razu stwierdził że jedzie mu sosną jak Brewdog   :naughty:   

Po krótkim śledztwie wyszło że chodzi mu o Punk IPA. Kurde no: citra i centennial pachną ludziom sosną   :D   jak ja kocham piwowarstwo domowe   :)

Edytowane przez łysy ĄĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.