Skocz do zawartości

Proces fermentacji po zacieraniu


Sabo

Rekomendowane odpowiedzi

w ubiegły piątek zacierałem piwo Brown Ale, i dziś jak zwykle spuściłem dosłownie 100 ml na spróbowanie ( piwa z brew kitów na tym etapie były wypijalne ) zaś to jest tak jakby...jakby coś tam gęsto pływało, jakby ktoś dorzucił do niego mąki, nie ma takiej wodnistej struktury, czy to normalne? To moje pierwsze zatarte piwo, więc się zastanawiam ( dodam ze dziś już prawie wogle przestało pracować )

a jak to póżniej odcedzić? Żeby końcowe piwo było w miarę klarowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zleje na cichą, i postoi tak tydzień to wszystko osiądzie? bo teraz wydaje mi się bardzo gęste, a jak robiłem z brew kitu, to leciało już w miare klarowne

 

Nie chodzi mi że jakieś glutki tam pływają tylko jest takie jakby ziarniste ( nie wiem jak to opisać :D )

Edytowane przez Sabo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci menzurka? zdezynfekuj spławik i wsadź wprost do piwa.

 

 

przy takich operacjach bądźcie ostrożni łatwo o zakażenie ja nigdy nie przelewam na cichą i jest ok jest tylko trochę więcej osadu na dnie

Już nie przesadzaj, piwo po fermentacji jest mniej narażone na zakażenie niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelej na cichą a jeśli będzie dalej kiepsko spróbuj klarowania żelatyną. Mój ostatni lager za nic w świecie nie chciał się sklarować, widać było nawet "zawieszone" drobinki chmielu. Żelatyna pięknie wszystko posadziła na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby po fermentacji jest mniejsze ryzyko zakażenia dlatego ze drożdże przerobiły cukry i powstał jakiś procent alkoholu a alkohol jak wiemy zabija bakterie...

co do rurki fermentacyjnej też nie stosuje (na razie) często zaglądam co się dzieje w fermentatorze ale jak pojawią sie muszki owocówki to trzeba będzie

zastosować rurkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.