Jump to content
marekm

[K] Zestaw - zawór i żelastwo do wkręcenia w garnek

Recommended Posts

Cześć, pełno jest tego na ALI a w PL nie wiem za bardzo jak szukać.

Chciałbym wkręcić zawór 1/2 lub 3/4 w gar i potrzebuje taki zestaw najlepiej żeby była możliwość w przyszłości przymocować hopstopper albo inną bazookę.

Z góry dzięki za pomoc i ewentualne oferty takich zestawów.

pozdrawiam

Chciałbym wkręcić zawór 1/2 lub 3/4 w gar i potrzebuje taki zestaw najlepiej żeby była możliwość w przyszłości przymocować hopstopper albo inną bazookę.

pozdrawiam

Polecę Ci ten post http://www.piwo.org/topic/14142-montaz-kranu-w-garnku-bez-spawania/?p=424137, może on rozwiązać Twoje problemy :-)

pozdrawiam

Polecę Ci ten post http://www.piwo.org/topic/14142-montaz-kranu-w-garnku-bez-spawania/?p=424137, może on rozwiązać Twoje problemy :-)

dzięki @eltomek, wiem jak to ma wygladać ale tak jak jest napisane w przytoczonym poście chciałbym kupić całą armaturę na raz...

Moze ktos z forumowiczów ma na zbyciu, a może ktoś podeśle link do dobrego sprzedawcy 304.

Pozdr

Ja kupowałem wszystko na Allegro. Potrzebujesz:

*nypel dwustronny, gwintowany 3/4"

*zakrętke 3/4"

*zawór 1 lub 2 częściowy 3/4"

*ew. Króciec 3/4" - do założenia wężyka

Do uszczelnienia:

*2 podkładki miedziane 27mm - sklep motoryzacyjny, hurtownie albo internet

*gruba taśma teflonowa - każdy market budowlany.

Montaż:

Na gwint nypla nawijasz dość grubo taśmy, żeby ciasno wchodził w garnek. Zakładasz podkładkę miedzianą, wkładasz w otwór w garnku od zewnętrznej strony, dajesz podkładkę od środka i za nią nakrętke. Wszystko mocno skręcasz (klucz 27 i chyba 34). Po takiej operacji nie ma prawa spaść nawet kropelka wody, o ile nawinąłeś odpowiednio dużo taśmy (polecam kupić grubszą- 0.2mm).

Od wewnętrznej strony będzie wystarczająco dużo gwintu, aby przykręcić sraczwężyk, kolanko, albo co tam potrzebujesz. Pozostałe części skręcasz, nawijając wcześniej na gwint również taśmę tefloniwą.

Wszystkie elementy w kadzi (grzałki, termometr, podpórki) tak uszczelniłem i nic nie cieknie.

Edited by quattro

Ja kupowałem wszystko na Allegro. Potrzebujesz:

*nypel dwustronny, gwintowany 3/4"

*zakrętke 3/4"

*zawór 1 lub 2 częściowy 3/4"

*ew. Króciec 3/4" - do założenia wężyka

Do uszczelnienia:

*2 podkładki miedziane 27mm - sklep motoryzacyjny, hurtownie albo internet

*gruba taśma teflonowa - każdy market budowlany.

Montaż:

Na gwint nypla nawijasz dość grubo taśmy, żeby ciasno wchodził w garnek. Zakładasz podkładkę miedzianą, wkładasz w otwór w garnku od zewnętrznej strony, dajesz podkładkę od środka i za nią nakrętke. Wszystko mocno skręcasz (klucz 27 i chyba 34). Po takiej operacji nie ma prawa spaść nawet kropelka wody, o ile nawinąłeś odpowiednio dużo taśmy (polecam kupić grubszą- 0.2mm).

Od wewnętrznej strony będzie wystarczająco dużo gwintu, aby przykręcić sraczwężyk, kolanko, albo co tam potrzebujesz. Pozostałe części skręcasz, nawijając wcześniej na gwint również taśmę tefloniwą.

Wszystkie elementy w kadzi (grzałki, termometr, podpórki) tak uszczelniłem i nic nie cieknie.

Thx!