Skocz do zawartości

Browar CAT napiera...


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ uzywam tej samej wody pH brzeczki mam z awsze powyżej 5,5... łyżeczka 30%. kwasu mlekowego obniża mi pH do ok. 5,2... wypraktykowane, teraz nawet nie używam pasków. Nie jestem purystą ale odchyły od tych wartości nie powinny być znaczące.

Następnym razem dodam nieco gipsu - za twoją radą - po wysładzaniu.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

~160 g. gęstwy z NBA podlane szklaneczką świeżej brzeczki wystartowało w 20 min., ledwie zdążyłem dobiec ze słojem do fermentora...;) i pracuje pięknie.

Ponieważ w nadchodzącą niedzielę znów warzę a w gęstwach jestem raczkujący... której gęstwy powinienem użyć: tej z pierwszego zbioru (w lodówce) czy tej pracującej obecnie w APA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka #33 NBA w butelkach od tygodnia... smak bez szału, poczekam...

Warka #34 APA wczoraj poszła do butelek po tygodniu cichej z Amarillo...dość ciekawie, bardzo wyraźnie oddzielona goryczka Marynki od "odorów":) Amarillo, całość w słodowym sosie...:/

Warka #35 AAA wczoraj poszła na cichą z 10 g. Citry... poprzednia, "kulawa" wersja wyszła przepyszna (z żalem spoglądam na 3 ostatnie butelki :/), najbardziej trafiony set chmielowy, po tej spodziewam się co najmniej tego samego.

Zanotowałem postępy w wydajności, klarowności (pompa!) i odfermentowaniu...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka#35 AAA w kiblu, kwasiur już na cichej...:lol:...moje ulubione...

 

#34 APA, mimo wstępnych podejrzeń o podkwasiurność - rozlana do butelek staje na nogi... kwasek ustąpił i dzieje sie coś dziwnego ze smakiem (to było gotowane tylko z goryczkowym, Amarillo dodane na cichej)... najpierw lekka goryczka, potem wyraźna słodycz, potem Amarillo i w końcu coś jakby karmel(?) ciekawie, co 2 dni bedę otwierał kolejne...

 

#33 NBA zaczyna się smakowo klarować: zwytrawniało, wychodzi kawo-gorzka czekolada, troszkę brakuje słodowości... ale jeszcze poczekam. Ananasa ni grapefruita nie wyczuwam... orzechowość lekką tak.

 

Gdzie wcięło Danstar Nottinghamy? chciałbym spróbować a tu wszędzie e-e...

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gotować będę 70 min. z tego 60 z 20g. z Amarillo, jeszcze 10 g. Amarillo kwadrans przed końcem. 8g. Citry pójdzie na cichej.

Gotuję 23 l. 1.042 plus zostało 3 l.cienkusza ok. 1.010, odparuję w osobnym garze, chyba ciut za szybko wysładzałem ;) mogła pompka jeszcze ze 2 min. pochodzić albo zawór nieco bardziej powinienem był odkręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #37 ...kraciaste inspiracje...

 

4,00 kg. pale ale

0,30 kg. monachijski

0,15 kg. crystal 120

0,04 kg. black

 

Jak zwykle łyżeczka gipsu do wody i łyżeczka kwasu mlekowego do zacieru.

65 min. w 68°C i 15 min. w 72°C ...

 

Gotować będę 70 min., dam 20 g. marynki w 10 min., 20 g.EKG w 50 min. i 10 g. EKG na zimno po burzliwej.

 

Drożdże US 05... hmmmm.... wyjąć z AAA czy dać świeże?... mam wątpliwości po niedawnej wpadce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co to się z rana z piwo.org działo? :)

 

Warka #38 kolejne AAA...

 

3,60 kg. Pale

0,40 kg. monachijski

0,40 kg. caramel

0,20 kg. biscuit

0,18 kg. żytni crystal

0,03 kg. czekoladowy

 

60 min. w 68°C , 10 min. w 73°C

 

Do gotowania poszło 26l. na 70 min.

 

20 g. Citra 60min.

15g. Cascade 15 min.

15g. Cascade flame out.

 

Do fermentora 22l. 1.053.

US 05 zadane do brzeczki 19°C

 

Według BS: OG 1.052, EBC 26,2, IBU 27,4 ... miałem zamówienie na damskie... :)

 

No i czekam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.