Skocz do zawartości

Browar CAT napiera...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jedna z receptur z Beersmitha... ale wyszło przypadkiem inaczej :D...

rano upadł mi termometr, na miękkie na szczęście(?).. trochę mi się pomiary nie zgadzały z bimetalicznym ale postawiłem na szklany...to, że dwie malutkie niebieskie kropelki zebrały się w samym czubku rurki zauważyłem pod kon iec zacierania, przy podgrzewaniu do 76°C ...:D

 

...coś mi się warsztat ostatnio sypie :cool: areometr, filtrator, termometr... pora chyba na remont generalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo :cool:

 

A co do tej receptury: to zacieranie to błąd w recepturze czy wyrafinowanie?...:D

Zapewne to drugie, ja się zresztą na tym nie znam ;) Pytałem przez grzeczność :D

Termometr szklany z przerwanym wskaźnikiem można naprawić za pomocą sznurka ;)

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi też sie zaczęło sypać przy 25 warce, ale po paru usprawnieniach teraz wszystko śmiga a ostatnie 2 warki były po prostu wzorowe.

Usprawniłem połączenie filtratora miedzianego z zaworem, teraz jest dokręcany na gwint a nie, jak przedtem, na wcisk. Nawet nie drgnie!:D reszta nawet ok!, tylko termometr muszę kupić porządny (jakoś mnie te bimetaliczne nie do końca przekonują...) i areometr (koledzy nie polecają refraktometru...) bo ten, co mam, to mnie po prostu w konia robi...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-60 litrów w zależności jaki dostane kocioł warzelny. Na razie nie wiadomo czy się będą do tego nadawać ale mam nadzieję że w przyszłym tygodniu już będę coś wiedział. Teraz w zasadzie na upartego mógłbym i zatrzeć 7-8 kg i zrobić te 35 litrów ale nie mam tak dużego kotła to chmielenia, musiał bym chmielić na 2 a to by się wiązało z baaardzo negatywnym podejściem ze strony domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :cool:

 

hejka!:D ...próbowałem z podgrzewaniem na maksa nad palnikiem, ze stukaniem... ale ze sznurkiem?...:rolleyes:

Przywiąż dobrze termometr i dobrze zakręć sznurkiem, siła odśrodkowa zespoli wskaźnik. Poradzisz sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

hejka!:cool: ...próbowałem z podgrzewaniem na maksa nad palnikiem, ze stukaniem... ale ze sznurkiem?...:rolleyes:

Przywiąż dobrze termometr i dobrze zakręć sznurkiem, siła odśrodkowa zespoli wskaźnik. Poradzisz sobie :D

Chyba wyjdę na dwór bo mi sie kocica spłoszy (znów mi zresetowała laptopa...;))... a może go włożyć w jakąś torebkę i uwiązać sznurek za uszy? (termometr oczywiście:lol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka # 30 IPA (kolejna wariacja na temat mojego ulubionego...)

 

4,30 pale ale

0,30 amber

0,21 żytni crystal

 

Zacieram jednotemperaturowo w 67°C przez godzinę w 15 l. wody z łyżeczką gipsu i, po dodaniu słodów, z łyżeczka kwasu mlekowego... nawet nie mierzę pH... zwykle ma ok. 5,2. Jestem w połowie...:beer:

16 l. do wysładzania grzeje sie w kociołku obok.

 

Poprzednio śrutowałem dość grubo, wydajność wyszła ok. choć w ostatniej chwili zwolniłem tempo spływania brzeczki :smilies: bo szło szybciutko ale w końcówce wysładzania miałem jeszcze ok. 4°Blg ;) duuuużo musiało odparować..., teraz nieco ścieśniłem wałki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.