Skocz do zawartości

Browar CAT napiera...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

CDA zlane na cichą przy... 6°Blg :( ... fermentacja stanęła. Błędy przy zacieraniu z fałszywym dnem (przegrzana brzeczka), przynajmniej wiem co i jak, nauczka się przyda...:D. I olewam robienie gęstego zacieru... 3,5-3,7 l/kg. się sprawdzało.

Dodałem 15 g. Amarillo w skarpecie, niech postoi z 10 dni. Przecież i tak wypiję...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dzisiaj robię wdzięczną i bezpretensjonalną :okey:...

WARKĘ o znaczącej cyferce 44... ABA.

 

4,00 kg. pale

0,25 kg. monachijski

0,15 kg. biscuit

0,15 kg. crystal 120

0,15 kg. chocolate

 

Do wody łyżeczka gipsu, do zacieru półtorej kwasu mlekowego... poszło!... na godzinkę w 67°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga degustacja CDA potwierdza wrażenia... :D

Jedyne, co nie do końca mnie satysfakcjonuje, to zapach (mogłem jeszcze parę dni na cichej...). Goryczka stosowna :), słodowość, oraz chmielowość Cascade i Amarillo, bardzo mi odpowiadają.

Piana obfita, drobna i gęsta, beżowa, ładnych parę minut pozostaje na dnie szklanki.

Bardzo klarowne, bez osadu na dnie butelki.

Końcówka to dość wytrawna gorycz Marynki, którą bardzo lubię, oraz smak słodów palonych.

...sorry za amatorski opis... :)

...i dwie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gotowania poszły 24l. brzeczki 1.040, wysładzanie zrobiłem długie i temperatura spadła mi do 62°C :beer:

troche potrwa, zanim sie zagotuje.

Gotowanie 70 min. Dam 20g. Amarillo na 60min. i 20 g. Amarillo na 15min. oraz mech. Potem 15g. Citra na cichą.

Drożdże będą S 04... mam superatę...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dopiero skończyłem AAA - 30 wareczka. Trochę to zajęło ale zrobiłem też rozlew 28 - APA. Cały czas bawię się bez cichej i przekładam ( 5 raz ) płynne Nottinghamy z warki do warki po 3 tygodniach fermentacji głównej. Piwka wychodzą super a roboty dużo mniej. APA jak zamknąłem 3 tygodnie temu, tak dopiero dziś otworzyłem do rozlewu. Zero pomiarów, zero grzebania, zero stresu. Odfermentowanie do 2 Blg. Jeśli chodzi o spotkanie to będę naciskał:P. Ja jestem otwarty choćby dziś :)

Postaraj się wygospodarować trochę czasu i wjeżdżaj do mnie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.