Skocz do zawartości

Browar CAT napiera...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...a w tzw. międzyczasie :D wykonałem byłem fałszywe dno z osprzętem. Materiał - nierdzewna pokrywka uniwersalna. Nacięcia 2mm, test w następny weekend...

edit: prześwit ponad 80 cm2, tj dwa i pół raza większy, niż dotąd używany filtrator z rurki.

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 42 Amerykańskie IPA

 

5,50 kg. pale

0,15 kg. amber

 

Zadane do 19l wody na 60 min. w temperaturze 67°C. Potem podgrzeję do 72°C , zrobię próbę jodową itd...:/

Acha, jak zwykle łyżeczka gipsu i łyżeczka kwasu mlekowego...

 

Włączyłem recyrkulację z nowym fałszywym dnem... mogę ustawić dowolną wielkość przepływu i nic się nie zakleszcza... :/

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka nr 42 Amerykańskie IPA

5,50 kg. pale

0,15 kg. amber

:)

Ja na jutro zaplanowałem IPA, skład podobny tyle, że myślę dać 300-400g słodu Crystal.

Nad chmieleniem jeszcze myślę ale użyję Citrę, Amarillo i Cascade. Ilości i kolejność pewnie dopiero podczas zacierania ustalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warki #41 i 42 zlane na cichą.

Monachijskie na krótką, bo pięknie klarowne, w smaku - póki co - trochę pustawe...

American IPA - jak trza... :ble:, postoi na cichej dłużej, bo sypnąłem Amarillo... w pończoszce. Odnoszę wrażenie, że pończoszka nieco utrudnia wyciągnięcie aromatu z granulek, co pokrywało by się z wnioskami artykułu przetłumaczonego przez Wiktora. Nieco wcześniej chmieliłem na zimno jednego Ambera i NBA chyba, sypiąc granulat bezpośrednio, stąd mam porównanie. Różnica jednak z gatunku subtelnych :), więc biorąc pod uwagę ew. problemy z tytułu dodatkowych manipulacji przy usuwaniu chmielin - zarządzam powrót do pończoszki z ciężką łyżką :).

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i obie też warki zajęły należne im miejsca w czyściutkich buteleczkach... :)

Dyskretna próba organoleptyczna potwierdza nadzieje pokładane w AIPA :), zasilone 124g. cukru gazuje się spokojnie w kuchennym zaciszu.

Monachijskie Ciemne za to zapowiada się na Przyzwoite Piwo - taką raczej nazwę powinno nosić :) bo do monachijskości, z racji remanentowego składu, niestety mu daleko... Dostało 104 g. cukru do refermentacji w piwnicznych 9°C.

Dortmunder (#39) wzorowany na wspaniałej, uważam, recepturze zestawu z Browamatora (gratulacje dla autora!), dojrzał do spożycia w takiej formie, jakiej się po nim spodziewano... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...no wreszcie!...

Warka #43 Cascadian Dark Ale

 

4,80 kg. Castle Pale

0,70 kg. Castle Cara

0,30 kg. Castle Aroma

0,25 kg. Castle Chocolate

0,10 kg. Castle Black

 

Do 18l. wody 75°C z łyżeczką gipsu, po zasypie łyżeczka kwasu mlekowego, 70 min w 67°C ...

Śmigam sypać... :beer:

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czapa piany zacna, chyba zamknę z rurką bo ciągle uchylam i wdycham, ...tak pachnie... :tort:

Jak dziecko ;-)

Tak na poważnie to muszę w końcu uwarzyć jakiegoś amerykańca ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapa piany zacna, chyba zamknę z rurką bo ciągle uchylam i wdycham, ...tak pachnie... :beer:

 

...będzie spokój... bulk... bulk... bulk... :);)

Chyba następnym razem też tak będę musiał zrobić :) Wrzuciłem na cichą do AIPA citrę i mógłbym ciągle siedzieć przy otwartym fermentorze i wąchać :tort:

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapa piany zacna' date=' chyba zamknę z rurką bo ciągle uchylam i wdycham, ...tak pachnie... ;)

 

...będzie spokój... bulk... bulk... bulk... ;);)[/quote']

Chyba następnym razem też tak będę musiał zrobić :) Wrzuciłem na cichą do AIPA citrę i mógłbym ciągle siedzieć przy otwartym fermentorze i wąchać ;)

:lol:

..wąchaj przez rurkę, bo zakazisz!...;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.