Skocz do zawartości

Zacieranie- problem logistyczny.


Kantim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wstaje człowiek o 5 rano bierze wolne w pracy żeby pogotować trochę zupy i co odkrywa po wyciągnięciu swojej ukochanej z szafy ?

Ma dziurę :( 

Oczywiście chodzi mi o mój garnek 30l.

I tutaj pytanie nie chce marnować dnia i nie ugotować nic :) 

Czy jeśli zatrę słód w 2 garach po 10l i wysłodzę do blg wyższego niż zakładane w piwie by później dolać wody mineralnej z biedronki (5l Baniak)

zrobię ogromną krzywdę napojowi ? 

Oczywiście wiem że jest to 2x więcej roboty z zacieraniem.

Dodatkowo chmielenie w 2x 10l garnkach po równo chmielu do każdego.

Ma szansę się udać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że ma szansę. Z tego co rozumiem to również będziesz gotował bardziej gęstą brzeczkę. Pamiętaj, że przy większej gęstości brzeczki izometryzacja zachodzi słabiej i powinieneś trochę więcej chmielu sypnąć. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszego problemu.

Słody zostały rozsypane po równo na dwa garnki, zacieranie przeszło bez najmniejszych problemów, jedyne na co trzeba bardzo uważać słód podczas zacierania był bardzo gęsty, trzeba często przemieszać żeby nie przypalić garnka ;) 

Wysładzanie to już sama przyjemność, wysłodzone było do większego BLG niż zakładałem aby uzupełnić brzeczkę do pożądanej ilości wodą przegotowaną.
Co za tym idzie Belgian IPA już elegancko pracuje w fermentorze :) finalne BLG w 20 stopniach Celsjusza jak pod klucz 12 :)

Dziękuje po raz kolejny za pomoc ;)

Podeślijcie Panowie adres na PW uraczę was małym co nieco za pomoc ;) a nie tylko piwko robię ;>  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.