Skocz do zawartości

Chłodzenie brzeczki


Kantim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podejrzewam że zakładam post któryś z kolei o danej tematyce jednak z poprzednich nie wyczytałem jednoznacznej odpowiedzi.

Mianowicie obecnie mamy za oknem po około 30 stopni a do przygotowania zostały mi 3 warki.

I tutaj pytanie, niestety na chwile obecną nie posiadamy luźnych 160 zł na chłodnicę + moja partnerka ma już dosyć 7 wiaderek w pokoju i paru kartonów z słodami etc więc kolejna zabawka nie wchodzi w grę.

 

I tutaj pytanie gdyż mam parę opcji na szybkie wychłodzenie moich warek.

 

1.Sterylne butelki z zamrożoną wodą/ ewentualnie wkłady z lodówki turystycznej.

2.Chłodzenie czasowe czyli wrzątek w wiaderko i 24h aż ostygnie samo z siebie.

3.styropianowy karton, do środka wiaderko i zasyp z lodu.

4. 2,5m rurki miedzianej z castoramy powyginanej w kształt pseudo chłodnicy i dawaj do gara i woda.

 

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mnie tu zastrzelą i zamordują. Więc wrażliwych proszę o nieczytanie tego posta, ale... moje pierwsze w życiu piwo chłodziłem - będąc rzecz jasna totalnym ignorantem - poprzez wpieprzenie do gorącej brzeczki zamrożonych butelek plastikowych. Piwo wyszło ok., żadnych zakażeń itp. Ale jest to metoda w stylu: nie róbcie tego w domu. Więc może Twój punk 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałem chłodnicy to gar 15l w którym warzyłem wkładałem do fermentora 30l + podbicie pod gar żeby gar się nie utopił. Wypełniałem fermentor zimną wodą z kranu, słuchawke z przysznica kładłem na pokrywce od gara i ustawiałem minimalny strumień, a kranikiem tak regulowałem wypływ wody, żeby cały czas było max w fermentorze. Około 150 litrów wody i 2-3 godzin ale brzeczka miała te 17 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałem chłodnicy to gar 15l w którym warzyłem wkładałem do fermentora 30l + podbicie pod gar żeby gar się nie utopił. Wypełniałem fermentor zimną wodą z kranu, słuchawke z przysznica kładłem na pokrywce od gara i ustawiałem minimalny strumień, a kranikiem tak regulowałem wypływ wody, żeby cały czas było max w fermentorze. Około 150 litrów wody i 2-3 godzin ale brzeczka miała te 17 stopni.

Robię podobnie. Pierw schładzam chłodnicą do ok. 19C, potem wkładam fermentor do gara, zalewam wodą, dodaje wkłady chłodzące z zamrażarki i czekam aż spadnie do 16C, bo taką temp. mam w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest chłodnica z rurki karbowanej (ok 8 m) do tego złączki. Moja wygląda fatalnie, ale działa przednio. 30 l schładzam w 30-40 min do 17-18 st C.

Minusem jest to że bez luźnych 100 zł ogarnąć się raczej nie da...

 

Przetestowałbym to chłodzenie w fermentorze z kranikiem i przepływ zimnej wody jak pisał Sylwester87. Można by jeszcze zrobić kostki lodu z wody z solą i wypełnić przestrzeń pomiędzy garem a jakimś większym pojemnikiem. Woda z solą zamarza w niższej temperaturze niż czysta woda więc powinna zadziałać jako dodatkowe chłodziwo.

 

post-17285-0-52859400-1498474469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.