Jump to content
Kieńć

Tank na drożdże jako unitank

Recommended Posts

Myślicie, że w czymś takim można fermentować?

http://www.halbritter.eu/tankse.htm#2400%20L%20Hefe

To tank na drożdże o pojemności 2000L, z dwoma płaszczami chłodzącymi, stożkowy dnem itp. Wygląda nieźle, ale... no właśnie, jest jakieś ale?

Fermentować można nawet w glinianym garnku więc raczej się nada. Czy jest funkcjonalny to druga sprawa. Ze zdjęć mało co wynika, a strona trochę przedpotopowa... 

Dzięki za odpowiedź. Strona jak strona, nie wymagajmy od handlarzy używanym sprzętem zbyt wiele... Namiar na dostawcę mam z tego forum, od koleżanek i kolegów bardziej doświadczonych.

I pewnie, że wiem, że można w kontenerze na śmieci zrobić fermentor, ale raczej to coś będzie droższe, więc wolałbym żeby było bardziej funkcjonalne i o to pytam.

Kombinuję sobie, że skoro ma stromy stożek to nie powinno być problemu z zarządzaniem drożdżami. Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że może mieć słabszą przepustowość wlotu na brzeczkę...

Coś pomijam?

Może najlepiej powiedz co i do czego potrzebujesz.

Przy tanku 2000 l liczy się nie tylko zarządzanie drożdżami, są też inne kwestie takie jak mycie, rozlew, chłodzenie, chmielenie na zimno czy wytrzymałość na ciśnienie itp.

Potrzebuje unitanku do małego browaru komercyjnego. Problem jest jednak taki, że musi być małej średnicy (max. 1,2 m) i to powoduje, że zostają tylko tanki na wymiar, albo kombinatoryka. Więc puki co jestem na etapie kombinowania.