Skocz do zawartości

PIWO Z SOKIEM


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz, jeśli nie będzie go dużo (a zakładam, że nie będzie) to niespecjalnie musisz się martwić o cukier z cytryny... ewentualnie możesz dodać sok kilka dni po zakończeniu burzliwej. Pewnie zagotowanie zwiększa bezpieczeństwo... ale nigdy nie gotowałem soku z cytryny.

 

@Lagler

Napisała osoba z Warką Radler w avatarze :D

 

Piłem i warzyłem kilka piw z sokiem z cytrusów i ewentualnie z zestem z nich i byłem zazwyczaj bardzo zadowolony z efektów.

Edytowane przez kordas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to ma być coś ala Maverick, laktoza i sok z cytryny. Pytanie tylko, czy przy rozlewie można dodać surowy sok?

Możesz, jednak pamiętaj, że soki mają cukry fermentowalne. Zatem weź to pod uwagę przy ilości surowca do referemntacji. Sok warto spasteryzować (stracisz trochę z owocówości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie zagotowanie zwiększa bezpieczeństwo... ale nigdy nie gotowałem soku z cytryny.

@kordas nie trzeba gotować wystarczy potrzymać kilka minut w 70-80 stopniach (podobnie jak przy miodzie). Z treściwości i aromatu soku zostaje więcej jak po gotowaniu (takie moje subiektywne zdanie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie zagotowanie zwiększa bezpieczeństwo... ale nigdy nie gotowałem soku z cytryny.

@kordas nie trzeba gotować wystarczy potrzymać kilka minut w 70-80 stopniach (podobnie jak przy miodzie). Z treściwości i aromatu soku zostaje więcej jak po gotowaniu (takie moje subiektywne zdanie). 

 

Ja nie wiem, ja nigdy nie gotuję, a jak wyjdzie kwaśne to nawet i lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy rozlewie. Jeśli przy rozlewie to czy trzeba go zagotować?

Sok będzie zawierał cukry fermentowalne, fruktozę na pewno.  Spodziewaj się granatów. No chyba że policzysz sobie ekstrakt soku, przeliczysz na cukier i dodasz odpowiednio mniej (lub wcale) cukru do refermentacji - ale i to może być za dużo. Moje zdanie to dodanie soku w czasie fermentacji burzliwej, pod jej koniec. Sok winien być spasteryzowany... lub dodaj soku z Herbapolu, czytałem że te są w miarę bezpieczne (w odniesieniu do zakażenia).

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy przy rozlewie. Jeśli przy rozlewie to czy trzeba go zagotować?

Sok będzie zawierał cukry fermentowalne, fruktozę na pewno. Spodziewaj się granatów. No chyba że policzysz sobie ekstrakt soku, przeliczysz na cukier i dodasz odpowiednio mniej (lub wcale) cukru do refermentacji - ale i to może być za dużo. Moje zdanie to dodanie soku w czasie fermentacji burzliwej, pod jej koniec. Sok winien być spasteryzowany... lub dodaj soku z Herbapolu, czytałem że te są w miarę bezpieczne (w odniesieniu do zakażenia).
Sok cytrynowy (taki z cytryny) wg tabel posiada tylko 6.4% weglowodanow - czyli 6.4g na 100g i tylko 0.2g sacharozy.

Wiec musiałby kolega użyć sporej ilości cytryn na całą warke aby zrobić granaty.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat z zestu i soku z cytryny bardzo dobrze utrzynuje się w piwie, jak dodamy go na whirpool. Zobacz sobie moją warkę numer 120, tam sok i zest zostały dodane tylko do gotowania, a aromat do teraz utrzymuje się bardzo intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu:
mam ochotę uwarzyć coś ale Maverick z Rockmilla , jakiś czas temu piłem to piwko i kwaskowość z cytryny dała fajne orzeźwienie i pijalność, które chciałbym odwzorować w swoimi piwie
i moje pytanie z ilu tak mniej więcej cytryn dać sok, żeby podnieść kwaśność, ale nie zrobić z tego piwa kwasu.
Szalas85 widziałem w swoim piwie dałeś skórkę + sok z 5 cytryn , ale piwo bazowe było kwasem, więc zgaduje, że chodziło Ci tylko o aromat cytryny, bo kwaśność dały Ci lakto.
ile więc cytryny byście zalecili na około 20 litrów piwa 
(tak wiem, cytryna cytrynie nie równa itd, ale potrzebuje jakaś wartość wyjściową żeby przetestować to w swoim piwie i ewentualnie skorygować późnej przy kolejnych warkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.