Skocz do zawartości

rozwarstwiona gęstwa po płukaniu


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Po płukaniu i odstaniu około 30 minut mam taki oto jak na fotce widok gęstwy (safelager W34-70 czwarte pokolenie), czyli około 1 cm drożdży ponad lustrem wody i cała reszta poniżej. Czy oznacza to padniecie całej gęstwy poniżej wody ?

post-17977-0-43229100-1497862587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po płukaniu i odstaniu około 30 minut mam taki oto jak na fotce widok gęstwy (safelager W34-70 czwarte pokolenie), czyli około 1 cm drożdży ponad lustrem wody i cała reszta poniżej. Czy oznacza to padniecie całej gęstwy poniżej wody ?

Nie. Zdarza się. Jeśli dobrze pachnie to używaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje FM52 rozwarstwiły się tak jak na tym zdjęciu:

post-6109-0-77014300-1498048602_thumb.jpg

 

Wygląda, że rozwarstwienie jest odwrotne, żywe drożdże na dole, martwe wyżej - czy też tak miewacie? Zapach jest ok. Dziwię się tylko trochę bo przy wcześniejszym zbieraniu tej samej gęstwy było standardowo, żywe na górze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

moje FM52 rozwarstwiły się tak jak na tym zdjęciu:

attachicon.gif20170621_064407.jpg

 

Wygląda, że rozwarstwienie jest odwrotne, żywe drożdże na dole, martwe wyżej - czy też tak miewacie? Zapach jest ok. Dziwię się tylko trochę bo przy wcześniejszym zbieraniu tej samej gęstwy było standardowo, żywe na górze.

 

Pozdrawiam

 

Mam do Was prośbę - zerknijcie na te zdjęcie wyżej. Mieliście kiedyś taki efekt, że jasne drożdże (mam nadzieję, że żywe są na dole), a martwe z syfem wyżej? Warto reanimować tę gęstwę czy dać sobie spokój? Gęstwa ma teraz około 3 miesięcy, cały czas wygląda tak samo, zapach jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyna rzecz, którą się powinno robić z 3 miesięczną gęstwą to spłukanie jej w toalecie.

Nieprawda, powinno się ją było spłukać co najmniej dwa miesiące wcześniej.

Nie no, na 1,5 miesięcznej można ewentualnie jeszcze wygrać XV KPD PSPD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.