Skocz do zawartości

Sloje uniwersalne


Morze

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi jak się ma długie leżakowanie np takiego lambika w takim słoju? Tutaj jest duża plastikowa zakrętka, a plastik niby w jakimś stopniu przepuszcza tlen. Taki słój na pewno łatwiej utrzymać w czystości niż balon ale czy nie jest on od niego gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że i tak więcej tlenu podam w trakcie przelewania, niż potem się ewentualnie przedostanie przez plastik. Poza tym planuję leżakować w słojach piwa którym utlenienie nie powinno zaszkodzić.

Będzie dobrze    :D

Edytowane przez łysy ĄĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 23 z chin od dwóch lat. Paski trzymają, zakrętki jest szczelna, czyści się łatwo, nawet ług sodowy nie zmatowił szkła. Fermentuję w nich wszystko z tej mojej diunowej serii - testy i warki typowo użytkowe walę w plastiki.

 

Dzięki zgrabniejszej bryle od wiader można bardziej ergonomiczne wykorzystać powierzchnię styropianowych lodówek - nawet da się zmontować taką, w której zakrętki wychodzi otworem ze skrzyni pozbywając się części ciepła (gdzieś widziałem ten patent na jakimś blogu), co może być sprytne przy agresywnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten słój z biowinu, kupiłbym pewnie tańszy jakbym wiedział. W każdym razie, czy zalewacie zakrętkę wodą? Bo to jest idiotyczny system wg mnie. Po jakimś czasie w miejsce plastikowej nakrętki wcisnąłem gumowy korek z rurką i było elegancko.

 

Co do lambików to przecież beczki też przepuszczają powietrze i to jest pożądane. Czytałem nawet sugestie żeby fermentować w plastikowych pojemnikach aby zbliżyć się do oryginału. Np tu https://byo.com/cider/item/975-lambic-brewingCo wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.