Skocz do zawartości

Sloje uniwersalne


Morze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, pisze z kompa w pracy.

 

Czy interesowal sie ktos moze slojami uniwersalnymi? Interesuje mnie roznica pomiedzy

 

http://allegro.pl/balon-do-wina-18l-gasior-szeroka-szyjka-wino-sloj-i6749847625.html

 

 

http://allegro.pl/sloj-fermentator-do-wina-18l-601618-sloik-butla-i6219290404.html

 

 

Niby Biowin posiada certyfikat bezpieczenstwa, jednak czy ma to jakikolwiek wplyw na jakosc wyprodukowanego piwka? Roznica w cenie nie jest jakas spora, wiec lepiej kupic cos jakosciowo lepszego.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Morze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na identyczny produkt, szkło to szkło, nie widzę sensu kupowania tego droższego. Pewnie dopłacasz tylko i wyłącznie za nazwę firmy, która chce uchodzić za specjalistyczną w dziedzinie winiarstwa i piwowarstwa, stąd cena wyższa.

 

Roznica w cenie nie jest jakas spora

 

Ja widzę, że ta różnica jest spora    :D

Edytowane przez Piwosz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny chodzilo mi bardziej o to, ze lepiej kupic raz i porzadny sprzet, niz pozniej zalowac i wymieniac.

 

Dla mnie tez wygladaja identycznie. Jest jeszcze aukcja z 23l i chyba ten bedzie najlepszym rozwiazaniem dla warek 20l.

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych tańszych, i mają one jednak pewna wadę.

Zakrętki potrafią być odrobinę nieszczelne.

Widzę że te z Biowinu różnią się właśnie zakrętką.

Jeśli więc byłaby szczelniejsza, ale tego nie wiem oczywiście, 

to moim zdaniem warto by wtedy wydać te 30 złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam tych tańszych (26 litrów). Przez dwa miesiące lagerowałem w nich pilsy i wszystko przebiegło prawidłowo. Te, które używam wyprodukowane były w Chinach. Myślę, że te droższe też, bo wyglądają niemal identycznie.

Edytowane przez verbin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki słój to dobry pomysł chcąc leżakować mocne piwo przez powiedzmy pół roku?

Ja leżakuję właśnie Old Ale. Leżakował póki co 2 miesiące i układa się powoli. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, aby dobrze taki słój zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych tańszych, i mają one jednak pewna wadę.

Zakrętki potrafią być odrobinę nieszczelne.

Widzę że te z Biowinu różnią się właśnie zakrętką.

Jeśli więc byłaby szczelniejsza, ale tego nie wiem oczywiście, 

to moim zdaniem warto by wtedy wydać te 30 złotych więcej.

 

Zakretka w biowinie jest z tworzywa sztucznego i boje sie, ze z czasem sie wyrobi. Dzieki za odpowiedz spr moze i kupie po kazdym rodzaju. W razie co dorobie sobie dodatkowa uszczelke i powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam tych tańszych. To nieprawda, że zakrętka jest nieszczelna, tylko czasem potrafi krzywo najść na gwint i się źle dokręcić. Trzeba na to zwrócić uwagę i wszystko jest dobrze. Zacząłem od jednego, obecnie mam takie 3 (bodajże 23 litrowe). Używam ich do piw z dzikimi drożdżami. Najdłużej trzymałem w takim flandersa - 16 miesięcy i wszystko było z nim w porządku, także ja je mogę z czystym sumieniem polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście nie. Od razu je wywaliłem. Noszę je w takiej dużej torbie zakupowej z Auchan

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wobor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam takie, za raz spróbowałem i miałem wrażenie, ze zaraz pękną. Jak dla mie wystarczy. 23 l. nosisz pełne?

Gratuluję odwagi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wobor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te pasy raczej bym ske nie bal. Wytrzymaja sporo wiecej niz 20kg.

Zastanawiam sie jeszcze nad slojami z malinowynos.pl. Tam jest jeszcze jeden rodzaj, taki bardziej zaokraglony. Ciekawe czy tez ma wyzlobienia w srodku. Zamowie po 2 z kazdego rodzaju i sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.