Skocz do zawartości

Chłodzenie w pudle styropianowym


Rampowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam krótkie pytanie.

 

Czy macie jakiś sprawdzony patent na chłodzenie i sprawne kontrolowanie temperatury fermentującej brzeczki w styropianowym pudle??

Chodzi mi o jakieś inne rozwiązanie niż butelki z lodem czy wkłady do lodówek turystycznych.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką konstrukcję: w środku skrzyni ogniwo peltiera z radiatorem z procesora, ciepła strona chłodzona wodą, na zewnątrz chłodnica ze szrotu, i mała pompka na 12V. Przy 22-23 stopniach w domu dawało radę schłodzić do ~15, niżej trzeba było wspomagać butelkami z lodem (ale wciąż pozwalało to kontrolować temperaturę). Planowałem dodać kolejne ogniwo, ale w międzyczasie padła mi pompka i jeszcze tego nie naprawiłem. No i jak policzyć cały ten szpej (jeszcze np. zasilacz) to pewnie znalazłbym lodówkę taniej - projekt był bardziej edukacyjno-rozrywkowy ;)

 

Ale można kontrolować temperaturę w skrzyni dużo prościej. Jak padła mi pompka zrobiłem tak: Skrzynia jest sporo większa niż miejsce które zajmuje fermentor. Wstawiłem tam przegrodę z wyciętym otworem i zamontowanym wiatrakiem komputerowym. Za przegrodą jest jakieś 10cm i tam ustawiam butelki z lodem. Sterownik włącza wiatrak który dmucha zimnym powietrzem zza przegrody. Działa całkiem nieźle. Wiatrak jest u góry, żeby zimne powietrze zostawało w strefie z butelkami. Najlepiej pewnie dodać jakiś kanał, żeby brał zimniejsze powietrze z dna. No i przy temperaturach lagerowych dalej stawiałbym część butelek obok wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sposób. Kupic lodówkę zamienić sterownik i po kłopocie. Ja osobiście mam lodówkę troche niesprawną bo trzyma okolo 15°C wloze jedna butelkę 1,5l z lodem i mam spokój na 12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest sposób. Kupic lodówkę...

... wloze jedna butelkę 1,5l z lodem i mam spokój na 12h

A jakie wymiary ma Twoja lodówka? Bo z tego co widzę, to takie zwykłe sprężarkowe, o wymiarach ok 50x50x50 mają pół dołu zajęte przez sprężarkę i ciężko w nich postawić fermentator. A większość skrzyń robionych ma wymiary ok 50 cm.

 

A dwa, przy butelkach z lodem zawsze jest problem np po tych 12h, zwłaszcza jak Cię nie ma w domu.

 

Ale to prawda, że najlepsza jest lodówka zwykła.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonstruowałem w ostatnim czasie taką skrzynie (styropian 5 cm). Póki co robiłem testy bez fermentora, temperatura w pomieszczeniu 25 stopni, chłodzone dwiema butelkami 1,5 litra. Po dwunastu godzinach w butelkach nadal był lód, a temperatura utrzymywała się w granicach 11 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź i obniż temperature brzeczki do powiedzmy 15 stopni jak z kranu leci woda 20 :-P w tym cały problem. Przynajmniej w moim przypadku . Choć i tak skrzynia styropianowa godna polecenia każdemu co nie ma wolnej lodówki ;-):-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.